Volejbalistky Prostějova prohrály v LM v Curychu

Prostějovské volejbalistky prohrály v zápase pátého kola Ligy mistryň v Curychu 0:3 na sety. Ve skupině C jim patří poslední místo a šance na postup do play off už je pouze teoretická. Na závěr základní skupiny se Prostějov utká příští úterý doma s Kazaní.

Prostějovské volejbalistky

Prostějovské volejbalistky | Foto: www. vkprostejov.cz

Hanačky držely se švýcarským celkem v prvním setu krok pouze do stavu 5:5. Poté se Curychu začalo dařit v obraně i na blocích. Díky tomu se domácí dostaly do vedení 14:9 a celý set vyhrály 25:21.

Druhý set vyšel Prostějovu lépe, zpřesnily servis a dařilo se jim i v útoku. Díky tomu držely vyrovnaný stav až do stavu 19:19. Koncovku druhé sady ale zvládli lépe hráčky Curychu a vyhrály opět 25:21.

Nejlépe se pro Modřanskou Prostějov vyvíjel třetí set, ve kterém Hanačky vedly už 11:6. Jenže Curych poté skóre otočil díky bodové sérii v poměru 8:1. První mečbol ještě Prostějov odvrátil, po druhém už se domácí radovaly.