Volejbalistky Prostějova v LM podruhé prohrály, doma podlehly Cannes 0:3

Volejbalistky Prostějova nestačily v prvním domácím utkání v rámci Ligy mistryň na silné Cannes. S francouzským velkoklubem prohrály v domácím prostředí jednoznačně ve třech setech a v tabulce prestižní soutěže dál zůstávají bez bodu.

Volejbalová liga mistryň - utkání 2. kola skupiny D: AGEL Prostějov - RC Cannes hrané 30. října v Prostějově. Zleva Quinta Steenbergenová a Klára Melicharová z Prostějova a Nadia Centoniová z Cannes. | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady nezvládly úvodní utkání Ligy mistryň v Istanbulu, kde podlehly tamnímu celku Eczacibasi jednoznačně 0:3. Napravit evropskou reputaci si proto chtěly v domácím utkání s francouzským Cannes.

Do zápasu však prostějovské hráčky nevstoupily příliš dobře a první set ztratily v poměru 18:25. Zlepšení rozhodně nepřicházelo ani v úvodu druhé sady, a tak Francouzky brzy vedly 11:3. Hostující volejbalistky do té chvíle dominovaly ve všech herních činnostech, a přestože se domácí ještě v průběhu druhé sady výrazně zlepšily a přiblížily se svým soupeřkám na rozdíl jediného bodu, nakonec prohrály 22:25.

Vyrovnaný třetí set

Třetí set byl v zápase posledním, který diváci na Hané viděli. Domácí sice herně přidaly a předvedly, že se svým soupeřem dokážou hrát vyrovnané utkání, nakonec však znovu prohrály, tentokrát 23:25. Cannes ovládlo středeční utkání především díky skvělým blokům, kterými dělalo domácímu týmu značné potíže.

„Prohra nás hrozně mrzí, ale dnešní výkon byl určitě lepší než proti Istanbulu. Snažily jsme se podat kolektivní výkon, což se nám, myslím si, povedlo. Cannes mělo lepší přihrávku, i útočně se prosazovalo lépe, ale myslím, že jeden set jsme mohly vyhrát,“ řekla po zápase prostějovská Kateřina Kočiová.

Prostějovské volejbalistky tak ani ve druhém klání nezískaly jediný set, Cannes naopak navázalo na úvodní vítězství z utkání proti Schwerineru.