Volejbalistky Prostějova zdolaly v Lize mistryň favorizované Baku

Volejbalistky Prostějova zvládly první zápas vyřazovací fáze Ligy mistryň na výbornou. Ázerbajdžánský Rabiti Baku porazily 3:2 na sety a živí naději ne postup.

Prostějovské volejbalistky

Prostějovské volejbalistky | Foto: www. vkprostejov.cz

Svěřenkyně trenéra Čady nevstoupily do utkání dobře a po prohraném prvním setu musel udělat kouč změny v základní šestce. To se vyplatilo a Modřanská získala další dvě sady ve svůj prospěch.

Čtvrtý set se dlouho vyvíjel ve prospěch domácích hráček, pak se ale k bezchybné Američance Glassové, která ještě vloni hájila bravy Prostějova, přidala universálka Stanovičová a hostující tým získal čtvrtý set.

Pátá rozhodující sada pak zvedala diváky ze sedadel. Prostějov vedl v poměru 12:9, ale soupeř pěti body v řadě otočil a měl k dispozici dva mečboly. Ty se však podařilo domácím hráčkám odvrátit a začala přetahovaná o vítězství.

Nakonec se proměněných čtvrtým mečbolem radovaly z výhry 21:19 hráčky Modřanské Prostějov a vytvořily si dobrou výchozí pozici pro odvetu. Pokud by totiž na půdě nejbohatšího týmu Ligy mistryň za týden prohrály, bude o postupujícím celku rozhodovat tzv. zlatý set.

Rozhodčí: Di Giacomo (Belg.), Bjelič (Srb.). Čas: 129 min.

Prostějov: Veliká, Nováková, Ssuschkeová, Tomašeková, Lipicerová-Samecová, Artěmenková, libero Chlumská - Bramborová, Soaresová, Kubínová. Trenér: Čada.

Baku: Krsmanovičová, Mammadovová, Starovičová, Nenovová, Glassová, Golubovičová, libero Popovičová - Žukovová, Miletičová, Ativiová, Doganjičová, Deličová. Trenér: Brdjovac.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít