Volejbalistky se mohou ve finále EL spolehnout na podporu fanoušků

Volejbalistky Nizozemska si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je hrát proti sedmi soupeřkám. Ne snad, že by české hráčky v semifinále Evropské ligy porušovaly pravidla, na hřišti jich bylo vždy šest, ale jedním z největších hnacích motorů pro ně byli karlovarští diváci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská liga, semifinále. Volejbalistky ČR - Nizozemsko, 5. července v Karlových Varech. Radost českých hráček (vzadu) | Zdroj: ČTK

Něco kolem dvou tisíc bouřlivě povzbuzujících fandů tleskalo, křičelo, anebo s velkou vervou mávalo českou vlajkou. Už při státní hymně byl ve vzduchu cítit jakási zvláštní náboj, který byl předzvěstí skvělé atmosféry.

České volejbalistky mohutnou podporu samozřejmě cítily, což se naplno projevilo už v prvním setu proti Nizozemkám, který vyhrály 25:17, a právě po pětadvacáté byl slyšet nadšený křik.

Přehrát

00:00 / 00:00

České volejbalistky si o vítězství v Evropské lize zahrají dnes večer s Bulharskem

Už podruhé za poslední měsíc přivítali české hráčky domácí fanoušci. Nejprve to bylo na úplně druhém konci republiky v Brně, kde prý byla atmosféra také luxusní.

„Jak v Brně, tak tady v Karlových Varech přišlo dost lidí, jsem jedině ráda, že se tu český volejbal propaguje a lidé mají chuť přijít se podívat na zápas. Výborné, skvělá organizace,“ pochvaluje si kapitánka českého týmu Helena Havelková, která jako hlavní smečařka a hecířka povede své spoluhráčky samozřejmě i ve finále Evropské ligy.

V něm český tým narazí na nepříjemné Bulharsko, jenže má v kádru takovou útočnici, jakou je u Češek třeba Havelková nebo univerzálka Aneta Havlíčková …

„Víme o nich, že jejich ústřední hráčkou je Filipova, na ni se budeme nejvíc soustředit a snažit se najít nejlepší taktiku, abychom ji odbránili,“ dodává Helena Havelková.

Utkání mezi Českem a Bulharskem začne v KV aréně v 18 hodin a Radiožurnál vás o něm bude samozřejmě informovat.

Tereza Jelínková, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme