Volejbalistky vstoupily do ME suverénně, Rumunsko porazily 3:0

Ženská volejbalová reprezentace na úvod mistrovství Evropy jasně potvrdila roli favorita a porazila Rumunsko 3:0, když soupeřky národního týmu vedly pouze jednou za celý zápas. Po klidnějším úvodním zápase se zítra utkají se Srbskem.

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku

České volejbalistky oslavují vítězství na MS v Japonsku | Foto: cvf. cz

„Psychicky to bylo hodně náročné. Jsem ráda, že jsme vyhrály 3:0, hrály jsme moc dobře. Splnily jsme všechny taktické pokyny. Do poslední chvíle jsme nevěděly, která základní šestka za Rumunsko nastoupí, ale dobře jsme se zorientovaly,“ zhodnotila zápas Helena Havelková.

Jasnou záležitostí byl už první set. Češky ani jednou neprohrávaly a budovaly si náskok, který po dvaceti minutách dosáhl dvanácti bodů. Po přihrávce Lucie Smutné využila tvrdou smečí Aneta Havlíčková druhý setbol k vítězství 25:13.

00:00 / 00:00

S Helenou Havelkovou hodnotil úspěšný zápas s Rumunskem reportér ČRo Štěpán Pokorný

Druhý set byl vyrovnanější, až v závěru pomohla národnímu týmu úspěšná série Marie Toufarové na podání. Brněnská hráčka dovedla při své krátké misi svůj tým k sedmi setbolům, z nichž ten druhý proměnila Helena Havelková.

V úvodu třetí saty se Rumunky poprvé a naposledy v zápase dostaly do vedení, to si ale Češky výbornou prací v poli a důrazným útokem vzaly zpět a kráčely za vítězstvím. Po 80 minutách od první výměny proměnila Aneta Havlíčková mečbol a česká reprezentace vyhrála 3:0 po setech 25:13, 25:18 a 25:15.

„Věděly jsme, že to bude nejdůležitější zápas. Srbky a Němky pro nás budou těžké. Pokud Rumunky nepředvedou nějaký zázračný zápas proti soupeřům, kteří je čekají, byl tohle klíčový zápas na postup,“ řekla Havelková, jejíž tým se přiblížil postupu do osmifinále.

Ve druhém zápase čeká českou reprezentaci mnohem těžší soupeř. Narazí na čtvrtý tým minulého šampionátu a evropské mistryně z roku 2011 ze Srbska. „Je to velice těžký soupeř. Bude velice důležité se nebát a hrát jako dneska,“ plánuje Helena Havelková.

České reprezentantky suverénně přehrály v úvodním utkání Rumunsko.ČR - Rumunsko 3:0 (13, 18, 15)