Volejbalistky zdolaly v Evropské lize Bulharky

České volejbalistky dnes odehrály předposlední zápas v základní skupině Evropské ligy. V Sofii se utkaly s domácími Bulharkami a vyhrály 3:1 na sety. Stejný soupeř je v závěrečném utkání základní skupiny čeká i zítra, a potkají se s ním i ve Final Four, které bude posledním turnajem reprezentace před podzimním mistrovstvím Evropy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České volejbalistky na MS v Japonsku | Foto: Český volejbalový svaz

Do Sofie odlétaly české volejbalistky s vědomím, že o účast ve Final Four letošního ročníku Evropské ligy je už nepřipraví ani případné dvě prohry v duelech s Bulharskem. Postup mezi evropskou elitu jim zajistila skvělá bilance v deseti předchozích odehraných zápasech – nad dvěma prohrami mělo jasně navrch osm vítězství.

Jenomže i navzdory tomuto úžasnému poměru prohraných a vyhraných utkání by se na hře českého týmu daly najít nešvary, na jejichž odstranění trenéři Jiří Šiller s Ondřejem Markem usilovně pracují. Tím největším problémem, se kterým se teď česká reprezentace potýká, je koncentrace. Respektive to, jak si ji udržet po celý zápas.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalistky zdolaly v Evropské lize Bulharky

„Nešlo o to, že bychom ztrácely jasně vyhrané sety. Spíš jsme do některých setů špatně nastoupily už od začátku. Nemyslím si, že by to bylo o ztrátě koncentrace, i když trenér o tom hodně mluví. Ale je těžké vyhrávat všechny zápasy 3:0. Ano, koncentraci máme třeba nižší, ale nemůžeme čekat, že v Evropské lize, kde hrají kvalitní týmy, budeme všechno vyhrávat tak, že se nebudeme muset snažit a nebudeme se bát o výsledek,“ nesouhlasí tak docela nahrávačka Šárka Kubínová.

Právě ona „bojuje“ o post reprezentační jedničky na nahravačském postu pro mistrovství Evropy, a to s Lucií Mühlsteinovou.

„Myslím, že s Luckou máme šance obě stejné. Na hřišti byla víc ona, pak jsem dva zápasy hrála já. Uvidíme, jak si s tím trenéři poradí, jaká bude nakonec nominace. Podle mě bude rozhodovat momentální forma,“ věští Šárka Kubínová.

Jelínková už ne

„V přípravě odehrála víc Lucka, v závěru zase dostala příležitost Šárka. Jejich kvality jsou tak vyrovnané, že vše bude záležet na jejich aktuální formě,“ používá Marek v otázce nahrávačské jedničky takřka identická slova.

Do konečné nominace by ale mohla promluvit ještě jedna osoba, totiž Michaela Jelínková.

„Původně jsme to zamýšleli tak, že v přípravě budou hrát Lucka s Míšou, jenomže ta se reprezentace vzdala kvůli zdravotním problémům. Uvidíme, jestli se dá do pořádku. V tom případě bychom asi na soustředění před mistrovstvím Evropy měli tři nahrávačky a podle toho, která by přípravu odehrála nejlépe, bychom vybrali tu, která bude číslo jedna,“ vysvětluje Ondřej Marek.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme