Volejbalisty čeká nezvykle dlouhá pauza. Je čas na silový trénink, ale také vánoční cukroví

Volejbalisté si letos od extraligových víkendových utkání odpočinou tři neděle, což je nezvykle dlouhá pauza, kterou hráči většinou vítají. Ne však proto, že budou mít více času na srovnání váhy po vánočním hodování, ale proto, že si například budou moci v posilovně naložit na činky těžší váhy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

..ale vždy jim chyběl ten kousíček | Foto: Jiří Čondl

V zápasových týdnech je docela nebezpečné nakládat si v posilovně maximální váhy. Trpí například kolena, která jsou dost zatěžována už při samotných herních trénincích a nejvíce pak v utkáních. Ta teď ale pár týdnů v plánu nebudou, a tak se například blokař Českých Budějovic Vladimír Sobotka těší na to, až začne znovu nabírat svalovou hmotu.

„Já jsem radši, když se mezi svátky nehraje a jenom se trénuje. Je čas na to si přifouknout trošku v posilovně, protože přeci jenom od té fyzické přípravy je nějaký čas. Ty síly polevují.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Extraligoví volejbalisté mají za sebou první půlku soutěže a teď je čeká dlouhá pauza

A na Vladimíra Sobotku navazuje jeden z jeho posledních soupeřů - smečař ČZU Praha Michal Záveský. „Mužstva musí pilně trénovat i přes Vánoce a mezi svátky. Většinou se odjedou nějaké silovější přípravy, aby potom bylo dostatek sil do play-off,“ doplňuje Záveský.

Vánoční pauza ve volejbalové extralize tedy hráčům slouží jako příprava na závěr základní části a případné boje v play-off. Srovnat se dá s tou, kterou hráči absolvují před sezonou. S tím rozdílem, že v létě nemusí odolávat takovým dobrotám jako jsou například linecká kolečka s marmeládou, rybí polévka, nebo kapr se salátem.

„Samozřejmě probíhá občas nějaké vážení. Silové přípravě mezi svátky se někdy říká i vyhánení vánočního salátu. Nějaké hlídání je určitě na místě, ale letos je ta pauza tak dlouhá, že si můžeme nějaké cukrovíčko asi dát,“ doufá Záveský.

Někdo po cukroví přibere, a pak musí o to víc zabrat, někdo ale naopak ve volnu nemá čas nějak výrazněji hřešit. Což je příklad budějovického Vladimíra Sobotky.

„Co mám zkušenost, tak většinou zhubnu, protože víc času trávím v autě, když jedu domu a nazpátek. Doma bývám většinou dva dny, takže není moc příležitost nabrat,“ dodává Vladimír Sobotka, který s Jihostrojem České Budějovice odehraje před herní přestávkou ještě jeden duel ve Vyzývacím poháru, a to ve středu v Maďarsku.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme