Volejbalisty zdobí na MS týmový duch. Chtějí sestřelit dalšího favorita

Čeští volejbalisté se zatím na mistrovství světa úspěšně měří s elitou. Po druhém místě ve skupině E je čeká další fáze šampionátu, kde tým trenéra Svobody narazí na Spojené státy a Kamerun. Ještě předtím se ale hráči museli přesunout z Turína do Ancony.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petr Pláteník v souboji s bulharským hráčem na síti

Petr Pláteník v souboji s bulharským hráčem na síti | Zdroj: ČTK

Na 550 kilomterů dlouhou cestu se vydal autobus vezoucí český volejbalový tým už krátce před sedmou hodinou ranní.Časné vstávání tentokrát hráčům příliš nevadilo. Stále je totiž hřál pocit splněného cíle, tedy postupu do dalších bojů.

„Hlavně jsem cítil obrovskou vnitřní sílu toho mančaftu, který byl po jistotě postupu rozhodnutý sestřelit nějakého silného soupeře. Silní soupeři nás samozřejmě čekají i v další fázi a proto jsem rád, že se to povedlo hned proti tomu prvnímu, proti Bulharsku. Proti němu jsme strašně dlouho nevyhráli. Vítězství je o to cennější, že je to na mistrovství světa," radoval se trenér Jan Svoboda.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalisty zdobí týmový duch. Chtějí sestřelit dalšího favorita

Jen pro upřesnění, naposledy vyhrál český celek nad Bulharskem v roce 2001. Od té doby až do pondělka nic. Hráči ve všech zápasech skupiny ukázali obrovskou bojovnost, soudržnost a psychickou odolnost, když dokázali zvrátit vývoj hned několika setů, ve kterých prohrávali o pět nebo šest bodů.

„Těžko někoho vyzvedávat. Každou chvilku někdo pomůže, ať je to libero nebo hráč, který přijde vystřídat. Ať přijde na servis nebo na jeden míč do pole nebo odehraje celý zápas. Myslím, že opět platí to naše otřepané, že hrajeme jako tým," nešetřil chválou trenér Svoboda.

Popelka nejlépe bodujícím hráčem mistrovství

Ano, ve výběru Jana Svobody nenajdeme hvězdy typu Nikolova, Giby, Grbiče, Milkoviče a dalších, ale opřít se může o údernost Štokra, mozek Ticháčka, útočnou neomylnost Popelky, mimochodem nejlépe bodujícího hráče celého šampionátu, ale to bychom museli vyjmenovat všech dvanáct hráčů.

Ti drží pohromadě nejen na kurtu, ale i mimo něj, a v tom je jejich největší síla. Pro další boje je to velice slušný základ.

„My jsme před šampionátem tajně doufali, že se dostaneme ze skupiny z druhého místa. Mysleli jsme si, že by tam na nás mohla čekat Austrálie, kterou známe. Na těch plánech se ale moc nemění. Kamerun bude přibližně stejné družstvo, jen se na něj musíme dobře připravit. Otázka není, co bude hrát soupeř, ale co budeme hrát my," uzavírá Jan Svoboda.

První zápas další fáze čeká jeho výběr ve čtvrtek od 17 hodin proti Spojeným státům, další pak v sobotu ve stejném čase proti Kamerunu.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme