Volejbalová Dukla si v LM připsala další prohru a ve skupině skončí poslední

Volejbalisté Liberce ani na pátý pokus nezískali první body do tabulky základní skupiny Ligy mistrů. Tentokrát Severočeši na palubovce v liberecké aréně prohráli 1:3 na sety s belgickým Roeselare a je jisté, že ve skupině E obsadí čtvrté, tedy poslední místo. Z výkonu svého týmu nebyl nadšený ani hráč Dukly Tomáš Kriško.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalisté Liberce si dnes připsali další prohru v Lize mistrů | Zdroj: ČTK

Dukla i po pěti odehraných zápasech v Lize mistrů zůstává bez zisku jediného bodu. Minulá utkání jste i přes prohry hodnotili v celku pozitivně. Tentokrát tomu ale tak asi nebude, že?

Z dnešního zápasu můžeme být spokojeni pouze se třetím setem, který jsme vyhráli. Bohužel jsme ale v dalším setu na tento výkon nedokázali navázat. Mrzí mě to a jsem z toho zklamaný. Doufám, že příště zahrajeme lépe.

Mrzí Vás tato prohra o to více, že Roeselare mělo být pro Duklu v rámci vaší skupiny Ligy mistrů nejschůdnějším soupeřem?

Přehrát

00:00 / 00:00

S hráčem Dukly Liberec Tomášem Kriškem po zápase LM mluvil reportér ČRo David Nyč

Já jsem v duchu doufal, že je porazíme a dá se říct, že jsem si to i myslel. První dva sety tomu nenasvědčovaly, byli jsme takoví zakřiknutí, ale následně jsme v třetím setu zabojovali. Zdálo se, že to otočíme jako v lize proti Budějovicím, ale týmy, které hrají každý rok Ligu mistrů, a mají plno zkušených hráčů z celé Evropy, takové zápasy prostě vyhrávají.

Vy se s Ligou mistrů sice rozloučíte až příští týden zápasem na palubovce v Belchatówě, ale i tak už můžete bilancovat vystoupení vašeho týmu v letošním ročníku. Jak ho hodnotíte?

Navzdory tomu, že jsme doposud neuhráli ani bod, tak některé zápasy hodnotím kladně. Myslím, že jsme bojovali. Jen mě mrzí domácí zápas s Belchatówem a ten dnešní, protože jsme nedokázali zahrát to, co jsme schopni.

České týmy se v Lize mistrů příliš neprosazují. Je vůbec v jejich silách bodovat v této soutěži?

V Lize mistrů hraje velkou roli to, jak vám přeje los. Můžete získat kluby, které jsou z volejbalově slabších zemí, ale když dostanete týmy z té absolutní volejbalové špičky v Evropě, tak je to těžké a musíte doufat i v trochu štěstí.

David Nyč, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme