Volejbalová sezóna očima předsedy Zdeňka Haníka

Bronz z Evropského šampionátu juniorek nebo desáté místo na mistrovství světa mužů, tedy nejlepší umístění od rozdělení federace. To jsou úspěchy českého volejbalu v roce 2010.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Haník | Foto: Český volejbalový svaz

„Já především ctím ten úspěch juniorek, protože to nám dává jakousi šanci do budoucna. Ten výborný výsledek mužů byl zajištěný tím, že se to trenérovi Svobodovi podařilo výborně poskládat, ale nemusí se to už opakovat,“ porovnává oba úspěchy předseda českého volejbalového svazu Zdeněk Haník.

Když se ho ale zeptáte na to, jaký volejbalový zážitek mu z celého roku utkvěl v paměti, pak se vrací k italskému šampionátu mužských týmů.

„Samozřejmě že jsem viděl ta utkání našich volejbalistů na mistrovství světa a to by sportovně největší zážitek. To co já jsem nejvíce vyzdvihl, bylo to, že to vítězství nad Bulhary, Američany i Francouzi se událo, že jsme opravdu byli lepší. To mě naplnilo optimismem a to jsem si užil.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Volejbalová sezóna očima předsedy Zdeňka Haníka

K tomu, aby i v dalších letech mohl národní tým své soupeře přehrávat, musí se zlepšit i domácí klubová soutěž. V té se mnoho celků potýká s finančními problémy a balancuje na hraně profesionálního a amatérského klubu. Platí to pro extraligu mužů i žen. Zástupkyně něžného pohlaví mají však přeci jen v něčem na vrh.

„Potřebujeme v mužské kategorii najít ekvivalent toho, co se událo u žen. Tím že Prostějov dal dohromady mužstvo, které dokáže konkurovat v Evropě, to bychom potřebovali i u mužů. To by byla v současnosti nejlepší reklama pro náš volejbal,“ přeje si Haník.

Chce to mužský Prostějov

Rozhodně menší reklamou byl pro český volejbal boj o předsednické křeslo. Nakonec ale volba, ve které porazil Zdeněk Haník Antonína Lébla, nebyla tak dramatická, jak se dopředu plánovalo.

„Podle mého názoru tady nedošlo k nějakému fatálnímu nahrazení špatných dobrými, ale prostě okolnosti si vynutily tu změnu. Ta přišla a mě vynesla do předsednického křesla. Já se snažím tomu dát to nejlepší, co jsem za těch třicet let ve volejbalu pochytil.“

„Myslím, že za ta léta mám to dění zmapované a rozumím mu. Až jednou voliči dospějí k názoru, že mám odejít, tak mi to dají najevo a já půjdu pryč,“ plánuje Haník.


Takřka z jistotou se ale dá říci, že to nebude během roku 2011. V tom bude Zdeněk Haník stát v čele svazu, který společně s Rakouským uspořádá evropský šampionát mužů.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme