Volejbalové tituly patří Budějovicím a Prostějovu

Finálové série volejbalové extraligy mužů i žen skončily v nejkratší možné době a očekávaným výsledkem. Tituly obhájili hráči Českých Budějovic a jejich kolegyně z Prostějova. Jihočeši smetli Liberec 4:0 na zápasy, Hanačky si poradili s pražským Olympem v poměru 3:0.

Volejbalisté Českých Budějovic se radují s pohárem pro mistra ligy

Volejbalisté Českých Budějovic se radují s pohárem pro mistra ligy | Zdroj: ČTK

Jihostroj zažil na rozdíl od Prostějova alespoň miniaturní komplikaci, první set čtvrtého střetnutí totiž patřil domácí Dukle. Bylo to tak vůbec poprvé, co Budějovice v některém z duelů prohrávaly. Oklepaly se z toho ale velmi rychle, druhou sadu už opanovaly jednoznačně 25:14.

Zbylé dva sety byly sice poměrně vyrovnané, ale koncovka vždy patřila zkušenějšímu výběru kouče Jana Svobody. Ten se radoval po výhrách 25:23 a 25:18.

Pro Jihočechy je to celkově posedmé, co se stali českými mistry. V posledních šesti letech se jim to podařilo popáté, když jejich sérii přerušilo pouze Kladno vedené jejich současným trenérem Svobodou.

I Prostějov byl suverénní

Prostějovské volejbalistky získaly český titul počtvrté za sebou. Ve třetím finálovém utkání zdolaly pražský Olymp hladce 3:0 na sety a stejným poměrem ovládly i celou sérii. Moravanky tak v české nejvyšší soutěži neprohrály už více než tři roky a během letošního play-off ztratily dohromady pouhé dva sety.

Průběh rozhodujícího utkání ovšem kontrolovaly svěřenkyně trenéra Čady bezpečně. V první a třetí sadě byly zcela suverénní, povolily Pražankám jen 12, respektive 13 míčů. Jen ve druhém setu kladl Olymp větší odpor, ale na více než 23 bodů to nestačilo.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít