Volejbalový přestup roku: do Budějovic míří Pláteník

Úřadující český volejbalový mistr Jihostroj České Budějovice se připravuje na novou sezonu vskutku pečlivě. Hráči pod vedením trenéra Svobody trénují a nabírají fyzické síly, nespí ale ani vedení klubu, které přivedlo do českých rybníků skutečně velkou rybu: Petera Pláteníka.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volejbalisté Českých Budějovic se radují s pohárem pro mistra ligy | Zdroj: ČTK

"Mám velkou radost, protože Peter Pláteník je pojem a je to hráč, který bude patřit ke špičce a hvězdám extraligového volejbalu," popisuje prvotní dojmy prezident Jihostroje České Budějovice Jan Diviš.

Peter Pláteník se upsal českobudějovickému Jihostroji na čtyři roky. Hráč přitom ještě nedávno tvrdil, že mu zatím doma nikdo nenabídl takové podmínky, které by ho motivovaly k návratu ze zahraničí.

"Po několika letech v zahraničí jsem už měl chuť se usadit a žít normální život doma v Čechách. Umožnil mi to pan Diviš a vedení klubu," nepřímo potvrzuje lukrativní jihočeskou nabídku sám Pláteník.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti příchodu Petera Pláteníka do Jihostroje zjišťoval Kamil Jáša

Na postu přihrávajícího smečaře bude v české nejvyšší soutěži velkou hvězdou. On by ale rád zářil i v Lize mistrů. V té se český mistr setká v základní skupině s Budvou, Berlínem a Novosibirskem.

"Těším se na tuhle sezónu, poněvadž je o co hrát a samozřejmě má láká Liga mistrů i kádr, který je složený z výborných hráčů. Myslím, že máme šanci na úspěch," říká jedenatřicetiletý volejbalista, který má za sebou angažmá v Belgii, Itálii, Rusku a Turecku.

"Je to výjimečný volejbalista a také výimečná osobnost, takže bych Petera rád zapracoval do týmu, aby to byl jeden z těch hráčů, který by nás zase posunul dál," uvedl na adresu nové posily trenér Jihostroje Jan Svoboda.

Kamil Jáša, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme