Volila bych Špotákovou, pro atlety je olympiáda nejvíc, říká o volbě vlajkonoše Hlaváčková

Veslař Václav Chalupa, kanoista Martin Doktor, plavec Květoslav Svoboda, vodní slalomářka Štěpánka Hilgertová a badminonista Petr Koukal. Ti všichni už nesli českou vlajku na zahajovacím ceremoniálu letních olympijských her. Kdo to bude teď v Riu, ještě jasné není. Sportovci o tom hlasují sami, na odevzdání svých tipů mají ještě pár dní. A pro některé z nich to není zrovna jednoduché rozhodování.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tenistka Andea Hlaváčková.jpg | Foto: Český olympijský výbor

„Já jsem ještě nehlasoval. Máme čas do druhého srpna. Neviděl jsem pořádně ten seznam a musím se dobře rozmyslet. Měl by to být někdo, kdo toho ve svém sportu dokázal opravdu hodně. Můj tip je, že by to mohla být Petra Kvitová nebo Lukáš Krpálek,“ říká před svými prvními hrami šermíř Alexander Choupenitch.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští sprotovci volí nového vlajkonoše pro slavnostní zahájení olympijskýh her

Mohl by třeba napsat i sebe, vždyť svůj sport teď hodně proslavil a byl i jednou z tváří Olympijského roku Radiožurnálu. „S tím bych ještě počkal. Uvidíme třeba v Tokiu 2020 nebo na tu další olympiádu. Teď jsem ještě hodně malý pívo,“ usmívá se Choupenitch.

Výběr osobností je trochu omezený, někteří sportovci, kteří by vlajku mohli nést, nemají účast v Riu jistou, a jiní, jako třeba střelec David Kostelecký, nebudou kvůli programu her na zahajovacím ceremoniálu.

„Já jsem na těch čtyřech minulých olympiádách nikdy na zahájení nebyl, tak budu tu tradici držet. Navíc máme hned po zahájení oficiální trénink. Co se týče vlajkonoše, tak já napsal Petru Kvitovou. Dokázala toho hrozně moc a bylo by hezké, kdyby tu vlajku nesla ona,“ vysvětluje Kostelecký.

Vedoucí české výpravy Doktor si ubytování v Riu pochvaluje. Olympijská vesnice je nejhezčí, v jaké byl

Číst článek

Petra Kvitová je zřejmě jednou z velkých favoritek hlasování, její jméno vyslovovali sportovci během letu do Ria celkem často, slušnou šanci má judista Lukáš Krpálek nebo některý z atletů.

„Je tam pár silných jmen a já jsem pro jedno z nich hlasovala. Můžu myslím říct, že to není nikdo z tenisu, je z atletiky,“ říká tenistka Andrea Hlaváčková, která vysvětluje, proč vybírá právě osobnost z atletiky.

„Chyběla mi tam osobnost Báry Špotákové. Tu bych volila hned, protože tolik zlatých medailí a tolik spojení s olympiádou nemá jen tak někdo. Tak jsem se snažila vybrat někoho, pro koho je olympiáda středobod kariéry a života. A to si myslím, že pro atlety je,“ dodává Andrea Hlaváčková.

Kdo ponese českou vlajku, budeme vědět příští týden.

Jaroslav Plašil, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme