Voňavé obrazce na Korsice lemují Tour de France

Tour de France je pastvou pro smysly. Povzbuzovat a koukat na cyklisty ano, ale sahat na ně a čichat jejich pot, to se už vůbec nedoporučuje. Sledovat se ale dají i obří ornamenty s cyklistickou tématikou, které k poctě Tour vytvářejí místní zemědělci. A ty na Korsice i překvapivě krásně voní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obrazec ve výrobě | Foto: Tomáš Kohout

Vidět v létě na francouzských polích balíky slámy není vůbec nic neobvyklého, ovšem v místech, kudy projíždějí cyklisté na Tour de France, mají balíky poněkud zvláštně seskládaný tvar.

"Je to narozeninový dort, protože Tour de France slaví výročí, proto jsme postavili tento ornament z balíků slámy a na vrcholku je číslovka 100 poskládaná z imortel. Právě teď připravujeme svazky květin, které jsme posbírali sotva před hodinou," vysvětluje Florance Lucaová, která vymyslela celý motiv.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tour a voňavé obrazce

Dodávka plná tmavých žlutých kytiček voní opravdu překrásně, dalo by se říci až opiovým nádechem.

"Esenci z nesmrtelky zná celý kosmetický svět," říká Stéphane. A dodává, že je to nejlepší přísada do krémů proti stárnutí pleti.

"Máme tu slogan: kvalita a identita, korsické zemědělství charakterizuje právě těmito vlastnostmi," hrdě doplňuje Florence.

L'Or de la Corse tedy zlato Korsiky, tak místní říkají přírodnímu bohatství jejich krásného ostrova. A aby ho tato skupina propagovala, dala si zabrat.

"Teď je nás tady deset, ale v týdnu tu byli i další, kteří pomáhali traktorem převážet balíky slámy, hodně lidí nám pomáhalo, dokonce i ti, co běžně v zemědělství nepracují," dovídáme se, že tato záležitost je věcí společného zájmu.

A na výrobě obřího, jen z nebe viditelného narozeninového dortu pracovali dobrovolníci tak, až si nestačili dát ani láhev vína.

"Koupili jsme jich spoustu, ale ani jsme je nestihli otevřít, natož vypít (smích). Ale jestli chcete, dejte si s námi, až to tady dokončíme," srdečně vybízí Florance.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme