Vrcholem XV. Všesokolského sletu by mělo být vystoupení Dánů

XV. Všesokolský slet čeká dnes první z jeho vrcholů. Na stadionu v Edenu bude mít veřejnost možnost poprvé shlédnout program hromadných skladeb. Pro cvičence tak přichází den D, kdy předvedou to, na co se takřka dva roky připravovali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pražská Tipsport Aréna byla 3. července dějištěm generálky Sokol gala, sportovního programu v rámci 15. všesokolského sletu. Slet vyvrcholí 5. a 6. července předvedením skupinových skladeb ve vršovickém Edenu. | Zdroj: ČTK

Na ploše se představí celkem 12 500 cvičenců, z toho 1276 ze zahraničí, a to ve dvou programech, v nichž uvidí diváci celkem 17 skladeb. Vybrat ale jednu, která by měla zaujmout nejvíce, není tak jednoduché.

„Těžko říct. Já skladby České obce sokolské znám, znám i skladby naší spřáteleného společenství České asociace sportu pro všechny. Ale ty zahraniční… Dánové tu mají dvě, jedna je koedukovaná a jedna gymnastická. Věřím, že obě budou vrcholem akce, protože to, co umí Dánové, známe ze světových gymnaestrád. Proto jsme je pozvali. Pak tu bude třeba taky Slovensko, bude se na co dívat,“ zve na program hromadných skladeb předseda České obce sokolské Miroslav Vrána.

Přehrát

00:00 / 00:00

XV. Všesokolského sletu se účastní i cvičenci ze zahraničí, pořadatelé si hodně slibují od Dánů

Představení dánských gymnastů bude opravdu stát zato. Už při pódiových vystoupeních metali jeho členové jedno salto za druhým a na velké ploše fotbalového stadionu bude podívaná umocněná velkým počtem cvičenců.

„Fandíme všem, aby se jim to povedlo, všichni se snaží. Třeba učitelky, které mají skupiny dětí, to je úžasná práce. Všichni to navíc dělají zadarmo a platí si vše sami,“ říká trio z 1800 žen, které se představí ve skladbě Česká suita.

První program hromadných skladeb začne na stadionu v pražském Edenu dnes ve 21 hodin, druhý pak přijde na řadu v pátek dvě hodiny po poledni.

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme