Vrcholí 'maratonská' sezona skifařů

Probíhající světový šampionát veslařů na Novém Zélandu je poznamenán absencí těch závodníků, kteří nemají reálnou naději proniknout mezi nejlepší. Jinými slovy - jednotlivé národní federace především z Evropy nominovaly menší počet veslařů a vsadily na jména, která by se mohla objevit mezi finalisty. To je i případ české výpravy a tedy také skifaře Ondřeje Synka.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skifař Ondřej Synek

Skifař Ondřej Synek | Zdroj: ČTK

Při každém ze svých letošních startů dokázal Ondřej Synek něco, na co v minulých sezónách nebýval zvyklý - po pár metrech šel do vedení a v poklidu je pak udržel až do cíle. Však už také musel díky tomu mnohokrát odpovídat na otázku: Není vám líto, že světový šampionát se chystá až na začátek listopadu?

„Trochu ano, ale podmínky jsou pro všechny stejné.“

Díky avizované důležitosti probíhajícího závodu nechybí na startu kompletní světová špička. Pokud se ale týká kategorie skifařů - není to pro Ondřeje Synka až taková novinka. Téměř všechny své soupeře, s nimiž by si to chtěl rozdat o medaile, už totiž potkal na závodech Světového poháru na Bledu a v Mnichově.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka o podmínkách na MS veslařů

„Chyběl jediný, Novozélanďan Drysdale, který měl od jara problémy s plotýnkami. Teď už by ale měl být v pořádku,“ říká Synek.

Dějiště šampionátu, jezero Karapiro, nenabízí veslařům to, co je samozřejmostí na umělých tratích, to jest možnost vnímat od startu do cíle svého trenéra, který uhání na kole podél dráhy, radí a hecuje.

„Je to možná i lepší. Ono občas se trenéři překřikují jeden přes druhého a občas to je jen jeden takový velký dav, který hučí a občas připomíná Vuvuzely,“ říká synek trenér Milan Doleček dodává „Drobnosti tam vidím, ale kvůli tomu nekřičím. Kontroluji frekvenci, soupeře, jinak na Ondru zatím nehulákám.“

I když si letos v porovnání se svými kolegy může při závodech tak trochu šetřit hlasivky, rozhodně i jemu je sympatičtější taková trať, na které má přehled o situaci od prvních do posledních metrů závodu.

„Už jsem trošku starší člověk. Mám rád jistotu a vše pod kontrolou. Když jsem vedle toho závodu, tak mám pocit, že to mohu ještě nějakým způsobem ovlivnit," říká trenér Ondřeje Synka, žhavého kandidáta na titul mistra světa ve skifu.

Aleš Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme