Vrcholový sport se dá se studiem skloubit, říká doktorand a vodní slalomář Přindiš

Studovat při vrcholové kariéře není nic jednoduchého. Někteří sportovci si tak raději vystačili s učňovským listem, jiní s maturitou, ale někteří se dokonce snaží získat doktorský titul. Jedním z nich je vicemistr Evropy ve vodním slalomu Vít Přindiš, který v rámci doktorského programu také vede semináře pro mladší studenty.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vít Přindiš

Vít Přindiš | Foto: Jan Suchan | Zdroj: Český rozhlas

Prezenci vystřídali po zhruba hodinové přípravě prezentace. Čtyři skupinky studentů si přichystaly referáty na zadané téma z oboru zdravotnické legislativy.

„Chci to vést spíše formou dialogu a ne nikoho peskovat. Rád bych předal to málo, co vím navíc. Přísný rozhodně nebudu,“ říká Vít Přindiš, který musí ke zdárnému ukončení doktorského studia odučit celkem 140 hodin, k tomu ještě třeba navštívit zahraniční konference, publikovat závěry své výzkumné činnosti a pochopitelně připravit a následně obhájit svůj disertační projekt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vodní slalomář Vít Přindiš přiznává, že neměl při studiu problémy s uvolňováním na závody

Ale také pro své studenty má Přindiš podmínky. „Požaduji osmdesátiprocentní docházku na cvičení, znamená to, že můžete mít jednu absenci,“ říká studentům druhý muž letošního ročníku Světového poháru i mistrovství Evropy.

Přitom kdyby tohle po českém reprezentantovi pokaždé na ČVUT vyžadovali, inženýrský titul by asi při slalomářské kariéře nezískal.

„Vodní slalomář se neobejde bez toho, aby v zimních měsících vyjel někam do tepla. Vždycky mi to zasahovala do povinné výuky, ale nikdy jsem neměl problém s tím, že by mě někdo nechtěl uvolnit. Dokázal jsem to nahradit, podporovalo mě vedení školy i jednotliví učitelé a cvičící,“ prozradil Přindiš.

Ze studia vysoké školy si do závodů přenesl zvládání stresu. „Nervozita přec závodem a při studiu je podobná. Člověk si říká, že chce podat dobrý výkon, předat to, co ví a nechce se ztrapnit,“ podotkl 25letý slalomář.

Kloubení vrcholové sportovní a vysokoškolské kariéry, to znamená také učení při soustředěních a závodech a méně společenského života. „Když člověk chce, tak se to skloubit dá,“ vzkazuje nejen svým studentům vicemistr Evropy a doktorand Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT Ing. Vít Přindiš.

Jan Suchan, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme