Vuelta: Kreuziger skončil v 9. etapě druhý

Český cyklista Roman Kreuziger si dojel v 9. etapě Vuelty pro svůj nejlepší letošní výsledek v tomto závodě. Po téměř 188 kilometrech protnul ve městě Alcoy cílovou pásku na druhém místě, celkově se potom posunul ze 49. na 31. pozici. Zvítězil Španěl David López. V červeném dresu pro vedoucího muže průběžné klasifikace se udržel další Španěl Igor Antón.

Roman Kreuziger (vlevo) a Ivan Basso před startem Tour de France

Roman Kreuziger (vlevo) a Ivan Basso před startem Tour de France | Foto: Tomáš Kohout | Zdroj: Český rozhlas

Roman Kreuziger přijel na Vueltu s cílem vyhrát alespoň jednu etapu a ke svému přání byl v devátém pokračování závodu poměrně blízko. Už od počátku se zařadil do skupiny uprchlíků, která poodjela brzy po startu z hlavního pole. Z původního počtu patnácti jezdců se skupina postupně zmenšila na pouhou pětici cyklistů.

Po posledním ze stoupání zaútočil necelé čtyři kilometry před cílem Španěl David López a svůj atak dotáhl do vítězného konce. Roman Kreuziger v závěru také zabral, předjel Itala Gianpaola Carrusa a s odstupem pouhých šesti sekund skončil druhý. V celkovém pořadí si polepšil český profesionál o osmnáct míst na 31. pozici.

Celkovým lídrem zůstává i nadále Španěl Igor Antón, který dorazil do cíle 9. etapy se sedmiminutovou ztrátou na 16. příčce.

Vuelta - 9. etapa (Calpe – Alcoy; 187,7 km):

1. D. López (Šp.) 5:20:51, 2. Kreuziger (ČR) +6, 3. Caruso (It.) +13, 4. Moncoutié +21, 5. Kadri (oba Fr.) +27, 6. Martínez (Šp.) +30, 7. Peraud (Fr.) +55, 8. Rabuňal +2:36, 9. Pujol (oba Šp.) +3:52, 10. Vanendert (Belg.) +4:17.

Průběžné pořadí:
1. Antón 37:56:42, 2. Rodríguez (oba Šp.) stejný čas, 3. Nibali (It.) +2, 4. Tondó (Šp.) +42, 5. Peraud +52, 6. Plaza +1:15, 7. Mosquera (oba Šp.) +1:18, 8. Roche (Ir.) +1:19, 9. Bruseghin (It.) +1:22, 10. P. Velits (SR) +1:26, ...31. Kreuziger +6:02.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít