Výborný vstup basketbalistů do ME. Estonsko porazili o 23 bodů

Česká basketbalová reprezentace vstoupila do mistrovství Evropy v Lotyšsku s přehledem. Výhru nad Estonskem 80:57 dirigoval Jan Veselý, sekundovala mu nová posila národního týmu Blake Schilb.

Čeští basketbalisté zvládli první zápas ME. Estonsko porazili 80:57

Čeští basketbalisté zvládli první zápas ME. Estonsko porazili 80:57 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Možnost startu na mistrovství Evropy získal Blake Schilb teprve před několik týdny, z prvních deseti českých bodů ze zápasu proti Estonsku ale zaznamenal 6. Další čtyři doplnil Jan Veselý a národní tým se proti Estonsku okamžitě ujal vedení.

Během prvních dvou čtvrtin zaznamenaly obě útočné opory reprezentace po 14 bodech a Češi vedli 43:24. Definitivně bylo o úspěšném vstupu Čechů jasno po sérii 8:0 na začátku třetí čtvrtiny, pak už trenér Ronan Ginzburg pustil na palubovku hráče ze střídačky.

Při vítězství 80:57 se jako jediný bodově neprosadil Luboš Bartoň, ostatních 11 hráčů ano. Nejlepším českým střelcem byl Jan Veselý se 16 body, Schilb zaznamenal o dva méně.

Dalším zápasem české reprezentace bude nedělní souboj s Ukrajinou, který nabídneme živě na našem webu.

Mistrovství Evropy basketbalistů - skupina D:
ČR - Estonsko 80:57 (18:9, 43:24, 64:35)
Nejvíce bodů: Veselý 16, Schilb 14, Jelínek 11 - Vene 16, Veideman 10, Kangur 8. Rozhodčí: Beloševič (Srb.), Balak (Izr.), Lanzarini (It.). Fauly: 17:22. Trestné hody: 16/9 - 10/9. Trojky: 7:4. Doskoky: 41:39.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít