Vydal jsem ze sebe vše, ale nevyšlo to, prohlásil cyklista Ježek o svém výkonu ve stíhačce na MS

Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek je ve světě sportu pojmem. Je šestinásobným paralympijským vítězem a stejně tak i mistrem světa. A je také příkladem toho, jak má člověk bojovat. Na víkendovém světovém šampionátu dráhařů v Itálii si sáhl na dno sil. Především ve stíhacím závodě na čtyři kilometry.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hendikepovaný cyklista Jiří Ježek | Foto: Pavel Petr

„Stíhačka mi nevyšla podle mých představ a jsem zklamaný i proto, že jsem se na ni strašně připravoval. V ten správný den mi to bohužel nevyšlo. Někdy se to stane, je to pro mě nepříjemné, ale na druhou stranu i přesto, že mi to nešlo, tak jsem nezajel úplně špatný čas,“ prozradil Jiří Ježek. Oproti loňsku se přesto ve své parádní disciplíně dokázal o tři sekundy zlepšit.

„Poslední čtyři kola z těch 16 byla snad více o morálce než vůli. Nevím, kde jsem v sobě sebral síly, abych to dokončil, ale pak jsem myslel, že opravdu umřu. Takto jsem se při závodě už dlouho nevyždímal. Na jednu stranu jsem zklamaný, ale na tu druhou mě těší, že jsem tam nechal všechno,“ popsal své pocity český reprezentant.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vydal jsem ze sebe maximum, prohlásil po stíhacím závodě na MS handicapovaný cyklista Ježek

Jinak to 41letý cyklista ani neumí. Dobrých dvacet minut se po takové jízdě dává dohromady.

„Bylo to fakt strašně těžké, došlo i na zvracení. Tělo šlo úplně do maxima, do nuly. Už tam nebyly žádné síly, fakt mi trvalo asi dvacet minut, než jsem byl schopen se sebrat ze země,“ přibližuje Jiří Ježek.

I to v sobě skrývá sport hendikepovaných a boj o medaile z mistrovství světa. „Takový je sport a to k tomu patří. Člověk ze sebe potřebuje vyždímat maximum a mně se to podařilo.“

Z nepovedeného závodu se i ostřílený matador může poučit. „Je to potřeba vzít jako zkušenost, i když hořkou. Snažím se z toho poučit, snažím se pochopit, proč se mi to nepovedlo. Nějaké věci vím, takže to příště musím udělat jinak a lépe,“ dodává Jiří Ježek, jenž skončil ve stíhacím závodě devátý.

Ovšem jisté je, že šestinásobný paralympijský vítěz a mistr světa už na dráze nebo silnici nemusí nikomu nic dokazovat. Rok a půl po těžkém zranění znovu všem ukázal, že v Riu se s ním v boji o příčky nejvyšší zkrátka musí počítat.

Pavel Petr, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme