Výhra nad Bulharskem Čechům přisoudila lehčí soupeře

Volejbalisté České republiky na mistrovství světa splnili cíl, se kterým na šampionát odjížděli - postup ze skupiny. Výkony, které proti silným soupeřům předváděli, ale dávají tušit, že nemusí zůstat jen u toho.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští volejbalisté se radují z výhry nad Bulharskem

Čeští volejbalisté se radují z výhry nad Bulharskem | Zdroj: ČTK

Asi stovka českých fanoušků hráče během tří předchozích utkání bouřlivě povzbuzovala a možná právě oni vyburcovali hráče k výborným výkonům.

„Bylo to super, skvělá atmosféra, dokonce jsem měl občas během výměn husí kůži," chválil si atmosféru zápasů universál Jan Štokr.

Přehrát

00:00 / 00:00

Výhra nad Bulharskem Čechům přisoudila lehčí soupeře

Ve všech zápasech se čeští volejbalisté prezentovali nejen kvalitní hrou v útoku, ale předváděli někdy až neuvěřitelné zákroky v poli. Právě obětavost a nezlomná vůle po vítězství jim nakonec přinesly druhé místo ve skupině.

„Je to perfektní, tohle jsme si přáli. Jen jsme si mysleli, že vyhrajeme nad Francií a nad Čínou a naopak jsme vyhráli nad Bulhary, což je ještě lepší," připomíná smečař Petr Pláteník úvodní prohru s Francií 2:3 i senzační vítězství nad Bulharskem 3:1.

Vyhnuli se Polákům a Brazilcům

Mimochodem, v případě prohry s obhájci bronzových medailí Bulhary by Češi sice také cestovali k dalším zápasům do Ancony, ale za soupeře by měli mistry Evropy z Polska a světové šampiony Brazilce. Šance na další postup by se rovnaly bodu mrazu. Takto se utkají se Spojenými státy a Kamerunem.

„Musíme to brát jako před šampionátem. Nekoukat se, co bude, kam se můžeme dostat, ale hrát v daný okamžik daný zápas," říká Jan Štokr, který se snad do čtvrtka, kdy národní tým nastoupí proti Spojeným Státům, vyléčí z nachlazení, které ho trápí od soboty.

Přesně to by si přál trenér Jan Svoboda,který má ještě jedno přání: „Aby nám to vydrželo i dál. Vím, že družstvo takhle hraje, jenom to musíme prodat," říká trenér. To by pak v Anconě slyšely Češi stejné ovace jako v Turíně.

Martin Hlucháň, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme