Vyhrát mistrovský pohár a rychle do WNBA, plánuje Kateřina Elhotová

V 26 letech už má za sebou basketbalistka Kateřina Elhotová start na olympijských hrách, stříbro z mistrovství světa i vítězství v prestižní Eurolize. Ani jeden z těchto úspěchů neslavila v probíhající sezoně, přesto teprve v ní ukázala basketbalovému světu naplno svůj talent. Po zásluze se tak v nejbližších dnech může těšit na odměnu v podobě účasti v zámořské WNBA, která bude zároveň i velkým krokem do neznáma.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kateřina Elhotová z USK (vpravo) ve Final Four Euroligy

Kateřina Elhotová z USK (vpravo) ve Final Four Euroligy | Foto: FIBA | Zdroj: ČTK

Jméno Kateřiny Elhotové se letos na mezinárodní scéně skloňovalo mnohem častěji než dříve, a to i přesto, že v olympijském roce se nekonal ani světový, ani evropský šampionát.

„V létě jsem pracovala i sama o mnoho intenzivněji než předešlé sezony a určitě mě to hodně posunulo jinam,“ svěřila se.

S fyzickou pohodou přišla navíc i ta psychická, ke které pomohl i fakt, že se Kateřina Elhotová setkala v týmu ZVVZ USK Praha se svojí sestrou Karolínou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslední tři zápasy, vyhrát mistrovský pohár a ihned do zámořské WNBA. Takový je ideální scénář nejbližších dnů basketbalistky Kateřiny Elhotové. Více Michal Jurman

Ta svůj talent potvrdila například na nedávném All Star Game, kde ve smíšené soutěži žen a mužů vyhrála dovednostní soutěž ve střelbě za tři body.

„Přináší mi pohodovou atmosféru, protože jsme spolu na pokoji. Je to moje sestra a já jsem hrozně ráda, že je tady se mnou. Akorát mě mrzí, že se nemůže více zapojit a doufám, že to v příští sezoně bude úplně jiné,“ přemýšlí Kateřina Elhotová.

V příští sezoně se ale sesterská spolupráce v USK zřejmě konat nebude. Kateřina Elhotová totiž letos zaujala skauty nejprestižnější zámořské WNBA, kam se po sezoně přesune jako v pořadí teprve sedmá česká hráčka.

„Řešila jsem byt… Prostě jsem ty věci nechtěla řešit předtím, než skončí final four, takže asi teď budu mít dodatečné otázky,“ naráží Elhotová na víkendové boje USK ve Final Four Euroligy, kde pražský tým, coby obhájce trofeje, skončil nakonec na nepopulárním 4. místě.

Motivaci přesto česká reprezentantka neztrácí. Už dnes totiž odstartuje finálová série domácí ŽBL a v souboji svého USK s Nymburkem by se Elhotová ráda rozloučila s domácí ligou dalším mistrovským titulem. Samozřejmě nejlépe v nejkratším možném čase, tedy pouhých třech zápasech. Času nazbyt totiž rozhodně teď nemá.

„Měla bych letět už další den. Je to ráz na ráz,“ přiznává Elhotová, že před přesunem do týmu obhájkyň titulu v WNBA z Minnesoty zažívá asi nejhektičtější období své sportovní kariéry, ale zároveň asi také to nejšťastnější.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme