Výjezd na Mont Ventoux už zvládla šestice jezdců na koloběžkách

Mezinárodní skupina jezdců na koloběžkách už patří ke koloritu jubilejního 100. ročníku Tour de France. Šestice koloběžkařů se s denním předstihem před cyklistickým pelotonem vydává na trať každé etapy slavného závodu. Nejinak tomu bylo i v případě 15.etapy, která končila výjezdem na horu Mont Ventoux.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tour de France na koloběžce 2013 | Foto: Kick France 2013

„Vystoupali jsme tam něco po půlnoci, zhruba ve čtvrt na jednu. Celou etapu jsme jeli zhruba 17 a půl hodiny. Celou dobu bylo velké teplo a až posledních deset kilometrů se to rozfoukalo a ochladilo se. Ty pocity nahoře byly výborné. Hora byla obsypána fanoušky, kteří povzbuzovali až fanaticky a nakonec jsme to zvládli nad očekávání. Měli jsme větší strach,“ říkal Jaromír Odvárka.

Podle něj je při jízdě do kopce dobré měnit rychle obě nohy. „Zhruba každý pátý odraz pravou a levou nohu. Ty nejprudší úseky jsme šli pěšky. Únava je velká, ale zvládli jsme to,“ těšilo českého koloběžkaře.

Fyzické síly zatím šestici odvážlivců nechybí. „Prohlíží nás fyzioterapeut a myslím, že je spokojený. Nějaké drobné bolístky jsou, ale nic vážného a pokračujeme všichni. Někoho zlobí achilovka, někoho puchýře, někoho záda, ale věříme, že to dojedeme,“ dodává Jaromír Odvárka.

Petr Kadeřábek, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme