Vyrůstal na okraji velké skládky. Teď 'boxer z chatrče' slaví medaili z Evropských her

Ve 20 letech už toho zažil slovenský boxer Viliam Tankó hodně a rozhodně nešlo jen o příjemné věci. Boxer z chatrče, jak se mu přezdívá, ale ustál všechny těžké zkoušky a na Evropských hrách v Ázerbájdžánu se dočkal velké odměny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úder za úder. Viliam Tankó (v modrém) oplácí Nareku Abgaryanovi útok na břicho ránou do brady | Zdroj: Reuters

Viliam Tankó sice prohrál semifinálový zápas s Italem Picardim, bronzovou medaili z kategorie do 52 kg mu ale už nikdo vzít nemohl a tak zájem o fotografii s ním byl v Ázerbájdžánu, kde je box téměř posvátný, enormní.

Poslední dva zápasy přitom boxoval Tankó s natrženým prsním svalem a rozhodně nešlo o jedinou překážku v jeho cestě za splněním životního snu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Život nezačíná ani nekončí v tělocvičně, říká slovenský boxer Viliam Tankó

„Moji rodiče se rozvedli, byl na ně udělán podvod a přišli jsme o dům,“ vzpomíná na nepříjemné chvíle.

Viliam se tak rázem ocitl v chatrči na okraji dědiny Tomášikovo u Galanty, přímo u místní skládky. Nebýt trenéra Tomáše ‚Kida‘ Kovácze, který jej objevil před sedmi lety na amatérských závodech, kdo ví, jak by Tankó skončil.

„Jako malý jsem spadl a vyrazil si přední zub, nemohl jsem si dovolit nechat ho spravit. Od trenéra jsem na osmnáctiny dostal implantát,“ cení si vztahu s Kováczem.

Viliam Tankó se za své životní podmínky sice styděl, na druhé straně jej ale také motivovaly. A hlavně měl k ruce svého kouče, který dokázal vybrousit jeho nejen jeho boxerský talent téměř k dokonalosti.

„Náš život nezačíná ani nekončí v tělocvičně, myslíme i na budoucnost,“ má už ve 20 letech jasně srovnané priority bronzový boxer z Evropských her. I proto nedávno odmaturoval na Obchodní akademii v Dunajske Stredě a touží po kariéře vysokoškolsky vzdělaného policisty.

Michal Jurman, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme