Vzorem kajakářky Kudějové je o generaci starší soupeřka Hilgertová

Zatímco Štěpánka Hilgertová se v letech devadesátých zabydlovala mezi světovou vodně-slalomářskou elitou, její současná kolegyně v reprezentaci Kateřina Kudějová ještě ani nechodila do školy. Cestičku k pádlování neměla ovšem nijak složitou a klikatou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Štěpánka Hilgertová nevylučuje start na příští olympiádě | Foto: ČTK

„Jezdila celá moje rodina. Začínala jsem se sportem jako akvabela, když jsem byla malá. Pak už to nešlo skloubit dohromady, musela jsem se rozhodnout.“

A vyhrála to divoká voda. Že to bylo šťastné rozhodnutí, o tom teď už vůbec nemusíme pochybovat. V loňském roce si talentovaná kajakářka zajistila místo v seniorské reprezentaci a před svojí premiérou ve Světovém poháru se nechala slyšet:

„Nečekám, že bych byla na stupních vítězů, ale doufám, že se několikrát dostanu do desítky.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Česko má nadějnou mladou kajakářku Kateřinu Kudějovou, která vzhlíží jako ke vzoru ke Štěpánce Hilgertové

Účast na olympijských hrách v Londýně si Kateřina Kudějová v jarních nominačních závodech sice nakonec nevybojovala, ale její výkonnostní vzestup letos pokračuje.

„Myslím, že jsem pro to letos udělala hodně a od loňska jsem se posunula o hodně velký kus. Vyhrála jsem mistrovství světa do 23 let, za což jsem strašně ráda,“ pochvaluje si závodnice, jejímž vzorem nemůže být nikdo jiný než Štěpánka Hilgertová.

A co na to dvojnásobná olympijská vítězka? Ta samozřejmě bere na vědomí, že dravé mládí chce svůj sportovní idol nejen obdivovat, ale pokud možno také porážet.

„Letos do mě všichni ryli, že tam mám o generaci mladší konkurentky, ať už doma, nebo ve světě. A ptali se, jak se s tím vyrovnávám. Odpovídala jsem, že se pořád ještě cítím především jako závodnice, což je podle mě to nejdůležitější, věk je až druhá věc, kterou by měl člověk řešit.“

A už vůbec se nesluší přemýšlet o takových věcech ve chvíli, kdy sezóna ještě neskončila. Však se také obě naše kajakářky potkají dnes na vltavské vodě v Praze-Tróji - v kvalifikaci pro předposlední závod Světového poháru.

Aleš Procházka, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme