Washington podlehl v NBA Philadelphii. Lakers nestačili na Phoenix

Basketbalisté Washingtonu nestačili v nočním programu NBA na Philadelphii a podlehli soupeři 84:92. Do hry zasáhl i český reprezentant Jan Veselý, který strávil na palubovce šest minut a připsal si dva body a dva doskoky.

Kobe Bryant (vpravo) se zapsal do historie NBA

Kobe Bryant (vpravo) se zapsal do historie NBA | Zdroj: Reuters

Washingtonu se přitom první čtvrtina utkání vydařila, vyhrál ji o tři body, jenomže pak zaúřadovali domácí, vzali si vedení na svou stranu a do konce zápasu už jej nepustili. Na prohře Wizards se podepsalo i 18 ztrát míče, zatímco Philadelphia jich měla jen polovinu.

Po třech výhrách v řadě klopýtli Los Angeles Lakers, kterým se nevydařila závěrečná čtvrtina duelu s Phoenixem, byť před ní měli desetibodový náskok. V poslední části ale nastříleli jen 13 bodů, zatímco soupeři jich povolili 29. Pro Lakers je nepříjemné kromě prohry i to, že si v utkání obnovil zranění ramene Dwight Howard.

Těsné vítězství vybojovala na domácí palubovce Atlanta nad Torontem, které zdolala 93:92. Jen v prvním poločase zvládlo vzdorovat Orlando Knicks z New Yorku, se kterými prohrálo 97:113. Carmelo Antony si připsal 20 bodů, čímž stanovil nový rekord klubu – na minimálně 20 bodů totiž dosáhl ve třiceti utkáních v řadě.

NBA:

Philadelphia - Washington 92:84 (za hosty Veselý 2 body, 2 doskoky), Atlanta - Toronto 93:92, Boston - Sacramento 99:81, Brooklyn - Miami 85:105, Denver - Houston 118:110, Indiana - Detroit 98:79, Milwaukee - Chicago 88:104, Minnesota - LA Clippers 90:96, New York - Orlando 113:97, Phoenix - LA Lakers 92:86, San Antonio - Charlotte 102:78, Utah - New Orleans 104:99.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít