Washington těsně podlehl Houstonu, Veselý se do sestavy nedostal

Basketbalisté Washingtonu nenavázali na včerejší výhru v New Orleansu a podlehli Houstonu na jeho palubovce 93:99. Do sestavy Wizards se znovu nedostal český reprezentant Jan Veselý. Na hřišti soupeřů má Washington v letošní sezoně děsivou bilanci devíti porážek a jediné výhry.

Russell Westbrook (vlevo) a Kevin Durant slaví výhru nad Golden State

Russell Westbrook (vlevo) a Kevin Durant slaví výhru nad Golden State | Zdroj: Reuters

Washington přitom držel s Houstonem v první polovině zápasu krok, jenomže ve třetí čtvrtině přišel zlom. Nejdříve se Wizards dostali do těsného vedení, jenomže domácí pak předvedli šňůru 15:2 a výsledek utkání otočili ve svůj prospěch. Nejlepší výkon podal v dresu vítězů James Harden, který nastřílel 31 bodů.

San Antonio se prohrou 96:99 s Utahem připravilo o pozici lídra soutěže. Utkání spělo do prodloužení, jenomže zároveň s klaksonem proměnil trojkový pokus Mo Williams a ukončil pětizápasovou vítěznou sérii Spurs.

Deváté vítězství v řadě naopak oslavili basketbalisté Oklahomy, kteří porazili New Orleans 92:88, i když museli v utkání stahovat i jedenáctibodovou ztrátu. Na vítězství Thunder se 35 body podílel Kevin Durant.

Obhájce titulu z Miami doma nečekaně podlehl Golden State, když nezvládli závěr utkání a za poslední tři minuty čtvrté desetiminutovky nedali ani koš. Překvapivé vítězství slavil Phoenix, který zdolal Memphis 82:80.

NBA:

Boston - Dallas 117:115 po 2. prodl., Charlotte - LA Clippers 94:100, Houston - Washington 99:93 (za hosty Veselý nehrál), Indiana - Cleveland 96:81, Miami - Golden State 95:97, Milwaukee - Sacramento 98:85, Minnesota - Denver 108:105, Oklahoma City - New Orleans 92:88, Orlando - Atlanta 80:86, Philadelphia - Chicago 89:96, Phoenix - Memphis 82:80, Toronto - Brooklyn 88:94, Utah - San Antonio 99:96.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít