Washington v NBA neuhlídal v závěru Detroit a těsně prohrál

Basketbalisté Washingtonu v pondělím programu NBA těsně prohráli domácí zápas s Detroitem, když v závěru neuhlídali Rodneyho Stuckeyho, který dvě desetiny sekundy před koncem rozhodl o výhře hostí 79:77. Jan Veselý zaznamenal v dresu Wizards šest bodů a tři doskoky.

Detroit Pistons guard Rodney Stuckey (L) drives against Toronto Raptors guard Jose Calderon during the first half of their NBA basketball game | Zdroj: Reuters

Detroit tak přerušil na palubovce Washingtonu vlastní pětizápasovou sérii bez výhry, přitom Wizards dlouho mířili za vítězstvím, když v průběhu utkání vedli i o třináct bodů. Jenomže znovu selhali v poslední čtvrtině, kdy přenechali iniciativu soupeři, a ten nezaváhal.

Necelých šest sekund před koncem vyrovnal Nené a Rodney Stucky pak těsně před závěrečným klaksonem zakončil sólovou akci rozhodujícím košem. Jana Veselého mohlo po zápase těšit jen to, že na palubovce strávil téměř 28 minut, a byl tak znovu nejvytíženějším hráčem z lavičky.

O vítězi zápasu mezi Houstonem a Sacramentem muselo rozhodnout až prodloužení, ve kterém byli domácí jasně lepší a Sacramento porazili v konečném zúčtování 113:106. Skvělý výkon podal v dresu poraženého celku DeMarcus Cousins s 38 body, což je jeho osobní rekord.

Miami počtvrté porazit Indianu nedokázalo, lídr Jihovýchodní divize podlehl jednoznačně 90:105.

NBA:

Charlotte - Boston 95:102, Chicago - Denver 91:108, Houston - Sacramento 113:106 po prodl., Indiana - Miami 105:90, LA Clippers - New Orleans 97:85, New Jersey - Utah 84:105, New York - Milwaukee 89:80, Toronto - Orlando 101:117, Washington - Detroit 77:79 (za domácí Veselý 6 bodů, 3 doskoky a 1 asistence).

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít