Welsch o nové trofeji: Originální, doufám, že na ni přibudou další zářezy Nymburka

80 centimetrů a 22 kilogramů. Takové proporce má zbrusu nová trofej pro vítěze Národní basketbalové ligy, kterou včera večer poprvé zvedli nad hlavu hráči Nymburka. Ti ve finálové sérii definitivně zdolali hráče Děčína a slaví 12. titul v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka slaví 12. český titul v řadě | Foto: Michal Jurman

Třetí finálový zápas doslova překypoval celou řadou nezvyklých novinek. Státní hymnu hráli nymburští trubači a zazněla i hiphopová nová znělka celé Národní basketbalové ligy.

Jejím autorem je DJ Wich. Ten se při kompozici svého hudebního díla inspiroval charakteristickými zvuky basketbalového prostředí – zvukem bot při pohybu po palubovce a driblingem.

Přehrát

00:00 / 00:00

Originální trofej i nová znělka kolorovaly dvanáctý titul basketbalistů Nymburka. Natáčel Michal Jurman

To, co zůstalo stejné, ale byla dominance nymburských hráčů nad děčínským soupeřem. Stylově se oni staral hlavně kapitán Středočechů Jiří Welsch. Díky jeho 11 bodům vedl Nymburk už v poločase dvojnásobným počtem bodů a nebylo tak vlastně ve zbytku utkání už o co hrát.

„Zkrátka už v nich nebylo to odhodlání. Nevím, jak to bylo vidět zvenku, ale na hřišti už z nich nebylo cítit to samé odhodlání jako v prvních dvou zápasech. Ta samá agresivita. Šlo jen o to zlomit to a bylo otázkou, kdy se to stalo.“

Nymburk nakonec třetí finálové utkání ovládl nejsuverénněji ze všech a po výhře 96:59 se mohl pokochat další novinkou letošní sezony Národní basketbalové ligy. Zcela novým pohárem pro vítěze, který pochází z dílny Vojtěcha Adamce.

„Měl jsem ho krátce v ruce. Je tedy jednoznačně lehčí než předchozí pohár. Jeden člověk ho může zvednout sám. Je určitě originální, nikdy jsem nic takového neviděl. Doufám, že se ujme a že na něm bude co nejvíce dalších zářezů Nymburku,“ slibuje nymburským fanouškům, přes očekávané velké letní změny v klubu, kapitán týmu Jiří Welsch.

Nová trofej pro vítěze Národní basketbalové ligy | Foto: Michal Jurman

Autor 13 bodů v rozhodujícím finálovém zápase s Děčínem má totiž na rozdíl třeba od Bartoně nebo Hrubana podepsanou smlouvu ještě na rok. A tak už nyní může začít snít o tom, jak zvedne nad hlavu podruhé v kariéře hodně specifickou trofej pro vítěze Národní basketbalové ligy.

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme