Whalenová je zpět v basketbalovém USK

Do týmu basketbalistek USK Praha konečně přibyla dlouho očekávaná posila. Americká rozehrávačka Lindsay Whalenová sice ještě není po operaci kotníku stoprocentně fit, začala už ale s individuálním tréninkem a pokud vše půjde podle plánu, po Novém roce by už měla být trenérovi Luboru Blažkovi plně k dispozici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky ZVVZ USK Praha slaví titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha slaví titul | Zdroj: ČTK

Původně se měla Lindsay Whalenová připojit k týmu českých mistryň už na začátku listopadu, jenomže příjezd se neustále odkládal. Důvod? Vítězka posledního ročníku WNBA musela bezpodmínečně na operaci s kotníkem.

"Měla jsem nějaké problémy s kostmi, jestli jsem to dobře pochopila. Byla jsem s kotníkem na operaci už asi před šesti lety, teď mi museli udělat artroskopii, vyčistit to tam. Myslím, že se tomu říká ostruhy nebo tak nějak, je to velmi bolestivé i při chůzi. Cítila jsem to už ve finále WNBA, závěr sezony pro mě byl v tomto směru opravdu hodně těžký," popisuje zdravotní lapálie devětadvacetiletá hráčka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Návratem Lindsey Whalenové do USK se zabývala Tereza Jelínková

Týden po rozhodujícím finálovém zápase tak musela na operační stůl a oslavit titul, který s Minnesotou vybojovala ve finále WNBA, tak ani pořádně nestihla. Po operaci musela tři týdny jen odpočívat a nabírat síly, což prý pro ni jako aktivního sportovce zvyklého na každodenní pohyb nebylo vůbec jednoduché.

"Jakmile jsem se mohla trochu hýbat, samozřejmě jsem hned chtěla začít zase trénovat a hrát, jak jsem byla zvyklá. Jenže to prostě nešlo, musím se pomalu dávat dohromady, a teprve až to půjde, vrátím se v plné síle," nechce Whalenová rekonvalescenci uspěchat.

Ještě před čtrnácti dny hlásila z Ameriky trenérovi Luboru Blažkovi, že do Prahy přiletí na začátku ledna. Na Ruzyni ale z ničeho nic přistála už minulý pátek.

"Je to příjemné překvapení a je to nutnost, protože potřebujeme vědět, jak vypadá, v jakém je zdravotním i kondičním stavu a v jaké herní pohodě. Měsíc s námi bude trénovat a věřím, že do hry nastoupí začátkem ledna," přeje si Lubor Blažek, který už s Lindsay Whalenovou absolvoval i návštěvu doktora.

Whalenové uvolní místo Penicheirová - dobrovolně

"Po dvou prohlídkách u lékařů je konstatování takové, že zdravotně je v pořádku, ale je vidět, že určitou dobu netrénovala, takže po kondiční stránce to není stoprocentní. U toho začíná i ten basketbal," chce dát kouč USK Whalenové dostatek času na to, aby se dostala do stoprocentní formy.

Místo zraněné Američanky angažoval klub už na konci října portugalskou rozehrávačku Tischu Penicheirovou, která své nesporné kvality prokazuje od prvních minut, jež na palubovce ve žlutomodrém dresu USK strávila. Smlouvu má ale jen do Vánoc, poté se vydá domů, i když Lubor Blažek ji zkoušel přemluvit, aby zůstala součástí týmu i ve druhé části sezony.

"Jen jsem nahrazovala Lindsay, protože máme podobný styl hry. Až se úplně uzdraví, už mě tu nebudou potřebovat, navíc se opravdu těším domů na svoji rodinu, kterou jsem pořádně neviděla od dubna," vysvětluje svoje rozhodnutí opustit družstvo Ticha Penicheirová.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme