Windsurfař Lavický jede na olympiádu. Snad se vejdu do letadla s českou výpravou, doufá

Česká olympijská výprava už čítá 106 sportovců. Do Brazílie odcestuje i třicetiletý windsurfař Karel Lavický. Nominován do Ria byl dodatečně v pondělí večer na úkor norského závodníka, kterého tamní svaz na olympijské hry nevyslal. „Těší mě, že to takhle za pět dvanáct, nebo vlastně i míň, vyšlo,“ ulevilo se Lavickému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Lavický doplní v Riu českou jachtařskou výpravu | Foto: Eva Skořepová

Lavický, jenž se zúčastnil i předchozích her v Londýně, poletí do Ria na úkor norského reprezentanta. O jeho neúčasti se dozvěděl teprve před víkendem.

„Doufal jsem, že pojedu, protože Norský olympijský výbor váhal s vysláním svého závodníka. Těší mě, že to takhle za pět dvanáct, nebo vlastně i míň, vyšlo,“ neskrývá radost Lavický, jemuž těsně unikla olympijská kvalifikace na Mallorce.

Český windsurfař byl s Norem v kontaktu, a když se dozvěděl, že do Ria nepocestuje, okamžitě se spojil s Českým svazem jachtingu.

Ten za něj vyřizoval potřebné formality. Sám Lavický řeší všechny potřebné náležitosti ze zahraničí, kde sedmnáct dní před startem olympijských her finišuje svou přípravu. „Příští týden, pokud se vejdu do letadla, odcestuji s výpravou do Ria,“ říká windsurfař.

Nominace na poslední chvíli má svá úskalí

Kromě balení má před brazilskou misí spoustu dalších starostí. „Není pro mě již místo v hotelu blízko mariny, kde bude bydlet zbytek jachtařského týmu. Budu muset být v olympijské vesnici, která je přes celé město a cesta z ní do mariny bude dlouhá a komplikovaná,“ lituje Lavický.

Jeho trenér navíc nedostane plnou akreditaci. „To vše jsou ale maličkosti, důležité a skvělé je, že mohu v Riu závodit,“ usmívá se český windsurfař.

Aby toho pro Lavického na poslední chvíli nebylo málo, má starost ještě o jednu věc – aby během olympijských her nepršelo.

Kvalitu vody v tamní laguně totiž kritizovali i dva další čeští jachtaři, které Lavický doplní – Veronika Kozelská-Fenclová a Viktor Teplý. Ti už trénují v Brazílii. „Doufám, že nebudou žádné deště, protože když neprší, je kvalita vody lepší,“ přeje si Lavický.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme