Woods čeká na vítězství přes dva roky. Dočká se na Floridě?

Necelé dva týdny chybí do startu nejznámějšího turnaje golfové sezóny, prvního majoru Masters. Posledním ostrým testem je pro většinu hráčů turnaj Arnolda Palmera v Orlandu na Floridě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry | Zdroj: ČTK

Jinak na tom není ani neznámější z golfistů Tiger Woods, který už dva a půl roku čeká na vítězství na okruhu PGA. A vzhledem k výborným výsledkům v úvodních turnajích této sezóny je jeho triumf na spadnutí.

Ostatně odborníci americké stanice NBC odhadli, že Woods v této sezóně vybojuje dva tituly. Ale to by musel být zdravý, před dvěma týdny si natáhl achillovku a své fanoušky trochu vystrašil, když ho z jedenácté jamky museli zdravotníci dokonce odvézt.

„Teď jsem bez pochyb v pořádku a zpět na stejné úrovni, jako před zraněním. To hlavně díky lékům a mému týmu terapeutů, kteří odvedli skvělou práci,“ říkal Woods ještě než na turnaji Arnolda Palmera poprvé odpálil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tiger Woods se po zranění vrací na golfové trávníky

Podle výkonu v prvním kole se zdá, že nepřeháněl, zahrál celkem tři rány pod par a dělil se o třetí místo. Cítí se natolik skvěle, že si teď osm dní v řadě naplánoval ostré kolo. Ale jen aby nepřišlo další zranění a nezatarasilo Woodsovi cestu zpět na vrchol.

„V roce 2008 jsem kvůli nim zmeškal dva majory, a vlastně i celý rok. Minulou sezónu jsem opět přišel o dva majory, takže teď teď musím být na podobné věci opatrnější,“ uvědomuje si Woods, kterému teď začíná ta často nejúspěšnější část sezóny.

Vždyť na hřišti Bay Hill and Lodge vyhrál hned šestkrát a na Masters v Augustě je pravidelně tím hlavním favoritem. A teď by bylo z hlediska diváků přímo na hřišti koneckonců vhodné, aby vyhrál Američan. Poslední tři turnaje totiž ovládli Evropané, přesněji golfisté z Britského království. A tak tomu za Woodsových slavných dob nikdy nebylo.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme