Woods se vrací s mnoha změnami, golfu už asi ale dominovat nebude

Tiger Woods hlásí návrat na golfová hřiště. Bývalá světová jednička se představí na turnaji po tříměsíční pauze, způsobené zraněním Achillovy šlachy. Sám Woods o nové etapě své golfové kariéry moc nemluví, navíc do ní vstupuje s novým caddiem. Prvním turnajem, na kterém si zahraje, je Bridgestone Invitational v americkém Akronu. Tedy podnik, který už v minulosti čtyřikrát vyhrál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods zřejmě vyhlíží lepší čas své kariéry | Zdroj: ČTK

Ještě v nedávně době neohrožený král světového golfu sliboval, že svůj návrat neuspěchá. A podle všech informací to momentálně vypadá, že je zdravotně v pořádku. I když v minulosti se objevila prohlášení, která se nakonec rozcházela s realitou. Vše se ukáže až ve večerních hodinách, přímo na hřišti v Akronu.

„Woods si vybral turnaj, na kterém se v minulosti cítil nejlépe. I když minulý rok byl svědkem jedné z jeho největších porážek, protože skončil předposlední. A to byl loni i takový vrchol jeho problémů, kdy se chystal k rozvodu a řešil soukromé problémy,“ uvedl golfový odborník Čeněk Lorenc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Pavlíček hovořil na Rádiu Česko o Tigeru Woodsovi s golfovým odborníkem Čeňkem Lorencem

Od počátku roku Tiger Woods zápasí, kromě tlaku veřejnosti a zdravotních potíží, s novým švihem, který například podle názoru sportovního biomechanika Boba Richarda právě způsobuje jeho problémy. Co vlastně vedlo Woodse ke změně švihu, ale zůstává nezodpovězenou otázkou.

„Všichni si říkají, proč se Tiger Woods nedrží původního švihu, se kterým vyhrál nejvíc turnajů na počátku kariéry. A nebo i toho druhého, z doby kdy fenomenálně bořil jeden rekord za druhým. Teď se odhodlal ke třetí změně švihu, což je v profesionálním golfu naprosto výjimečné,“ potvrzuje tuto ‘záhadu‘ Lorenc.

Nabízí ale i možné vysvětlení. „Bylo to zřejmě pod vlivem toho, že chtěl změnit všechno možné, co změnit šlo. Chtěl se asi také trošku odpoutat od toho, co bylo v minulosti. Ale hlavně si myslí, že když vymyslí něco jiného a lepšího, tak bude lepší na hřištích. Ale bohužel s tím novým švihem to moc nepotvrdil.“

Do změn, které slavný hráč provedl, zapadá i výměna caddieho, který je pro hráče nesmírně důležitý. A to zvlášť pro Woodse, který měl v kariéře jen dva ‘nosiče holí‘.

„Caddy, se kterým se rozešel, s ním vyhrál třináct ze čtrnácti největších turnajů, které má Tiger na svém kontě,“ popisuje Lorenc, který navíc dodal. „Steve Williams byl jeho takovým důvěrníkem, osobním přítelem.“

I zde ale zůstává otázka, proč Tiger Woods něco takového udělal. Williams totiž stál při fenomenálním golfistovi v dobách největších krizí. Při kritice Woodse neustále podporoval a proto bylo poměrně překvapivé, že došlo k ukončení spolupráce.

Může tedy ještě Tiger Woods někdy dominovat světovému golfu jako v minulosti? Čeněk Lorenc si to nemyslí. „V golfu je to jako v ostatních vrcholových sportech. Pokud vám utíká čas, ať už je vinou zdravotních potíží nebo soukromých problémů, tak je návrat stále těžší a těžší. A Tiger Woods poslední dva roky bohužel promarnil.“

Tomáš Pavlíček, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme