XV. Všesokolský slet nezhatí ani komplikace v dopravě

Na které značce v který okamžik stát, co dělat při tom kterém taktu hudby... To jsou věci, které v posledních dnech řeší účastníci XV. Všesokolského sletu nejčastěji. Dnes jim navíc přibude jedna starost navíc. Jak se dostat na generální zkoušku, potažmo večerní vystoupení do pražského Edenu včas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvodem Prahou začal 1. července 15. všesokolský slet | Foto: ČTK

Členky Sokola Kladno klábosily každé ráno po celou dobu konání sletu při cestě do Prahy na nácvik svých vystoupení. Jezdily totiž vlakem na Masarykovo nádraží a odtud tramvají do Edenu. Zpátky většinou cestovaly metrem na Dejvickou a pak do Kladna autobusem.

Na tyhle trasy ale mohou ve dnech, kdy XV. Všesokolský slet vrcholí, zapomenout. Vlak totiž končí v Hostivici a výluka metra na trase A mezi stanicemi Můstek a Dejvická jim překazil plány i na cestování druhou trasou.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sokolům nevzaly dobrou náladu ani komplikace s cestováním

„Museli jsme si objednat autobus, takže pojedeme od Sokola v Kladně přímo do Edenu, bude to pro nás jednodušší. A zpátky pojedeme taky autobusem,“ říká cvičitelka Radka Raková, která má kolem sebe více než dvě desítky dětí.

Společně se v Edenu představí při skladbě ‚Ať žijí duchové‘. Zdá se, že dětem se změna cestování dokonce líbí, jen s jednou připomínkou.

„Dobrý, ale mohlo by to být se školou.“

Zdá se, že Sokolům nevezme náladu ani výluka v dopravě a už se nemohou dočkat, až všem předvedou svá vystoupení. První program hromadných skladeb začne dnes ve 21 hodin, druhý pak v pátek dvě hodiny po poledni.

Problémy s náhradní dopravou v Praze mají hlavně cizinci

Číst článek

Petr Kadeřábek, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme