Z highdiverské věže v Kazani jde strach. Ve finále MS z ní skočí i Michal Navrátil

Na gymnastikou vypracovaných tělech highdiverů, kteří skáčou do vody z výšek kolem 30 metrů, není ani gram tuku. Dvanáct vůbec nejlepších skokanů se dnes představí ve finále mistrovství světa a chybět mezi nimi nebude ani Čech Michal Navrátil. Dobře ví, že tajemství úspěchu netkví jen ve svalech. Ze všeho nejdůležitější je se po cestě na obrovskou skokanskou věž zbavit strachu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Z místa, odkud se spustí 12 finalistů highdivingu na MS, je krásný výhled na Kazaň

Z místa, odkud se spustí 12 finalistů highdivingu na MS, je krásný výhled na Kazaň | Foto: Michal Jurman

„Půjdeme nahoru a ukážu ti, jak to vypadá seshora, abys viděl na celou Kazaň,“ pobízí Michal Navrátil reportéra Českého rozhlasu u monstra z lešenářských trubek.

Kolik schodů má 27metrová skokanská věž, zatím Navrátil neví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věž, odkud se dnes nejlepší skokani světa vrhnou vstříc vodní hladině, má celkem 27 metrů a 133 schodů. Vypravil se na ni i Michal Jurman

„Vůbec na to nemyslím. Jenom si vezmu ručník a jdu šlapat nahoru,“ říká a vydává se na cestu.

„Je to dost schodů, ale bude jich ještě víc,“ upozorňuje skokan ve výšce deseti až jedenácti metrů a pokračuje dál.

Ani po ujití sto schodů ale ještě není konec.

„Už by tady měla být dvacetsedmička, ale kouknu nahoru a vidím ještě schody,“ popisuje Navrátil a postupuje vstříc plošině.

Po 133 schodech se konečně dostává nahoru, odkud je nádherný výhled na celé ruské město, ale kde je i děsivá hloubka pod můstkem.

Z dálky vypadá věž vysoká 27 metrů celkem neškodně | Foto: Michal Jurman

„Je to cesta do nekonečna. Chodím nahoru a každé patro si říkám: už tady musím být. A když vylézám, už vidím skokánek a najednou: to je teprve dvacítka, tak ještě výš,“ oddychuje Navrátil.

Dnes ve finále ho čekají poslední dva skoky. „Dám do toho všechno a pro Českou republiku chci udělat ten nejlepší výsledek,“ slibuje z vrcholku 27metrové věže Michal Navrátil.

Zblízka vypadá kostra skokanské věže už zlověstně | Foto: Michal Jurman

Michal Jurman, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme