Z nominace basketbalistek na MS vypadly Hejdová a Hartigová

Basketbalistky Romana Hejdová a Michaela Hartigová se nevešly do konečné nominace českého týmu pro mistrovství světa v České republice. Svěřenkyně trenéra Blažka do něj vstoupí ve čtvrtek zápasem proti Argentině.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková | Foto: BK Žabiny

Přípravu na světový šampionát, který hostí Brno, Ostrava a Karlovy Vary, zahájilo osmnáct basketbalistek. Po třech nominačních škrtech se trenér Lubor Blažek rozločil se šesti z nich. Naposledy oznámil nepříjemnou zprávu Romaně Hejdové a Michaele Hartigové.

„U Romany Hejdové rozhodlo zdraví. Poslední týden měla zdravotní problémy a ještě dnes nebyla v pořádku," uvedl kouč k prvně jmenované.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trenér Blažek vysvětluje změny v nominaci

„A pak je tu další volba, proč jsem zvolil Editu Šujanovou a ne Míšu Hartigovou. Potřebovali jsme hráčku jako je Edita, hráčku, která je schopná ze sebe ve čtyřech minutách vydat maximum. A já si myslím, že ona je právě ta hráčka, který je schopná přijít na hřišti do dvou minut těžkého zápasu a je ochotná se rozdat," věří Lubor Blažek, že zvolil správně.

České basketbalistky vstoupí do šampionátu ve čtvrtek v Brně zápasem proti Argentině. V pátek se utkají s Ruskem a v sobotu s Japonskem. Do osmifinálové skupiny postoupí tři týmy. Všechny zápasy českého týmu jsou již vyprodané.

Nominace českého týmu:

rozehrávačky: Hana Horáková, Veronika Bortelová,
křídla: Eva Vítečková, Kateřina Elhotová, Markéta Bednářová, Jana Veselá, Tereza Pecková,
pivotky: Ivana Večeřová, Michaela Ferančíková, Ilona Burgrová, Petra Kulichová, Edita Šujanová

Martin Hlucháň, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme