Z takového vítězství dobrý pocit nemám, říká nově dekorovaný vítěz Velké pardubické Kašný

Vítězem 125. ročníku Velké pardubické je žokej Pavel Kašný s koněm Ribelinem. Takový bude historický zápis. A to i přesto, že cílovou pásku před nimi protnul ještě jeden kůň. Nikas s Markem Stromským byl ale kvůli dopingu diskvalifikován. A tak se Kašný dočkal ocenění právě dnes. Velkou radost ale z takového prvenství rozhodně neměl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

123. Velká pardubická | Foto: Filip Jandourek

Poprvé v historii slavného dostihu do něj zasáhl doping a měl vliv na výsledky. Vítězem tak je Ribelino, kterého trénuje Stanislav Kovář. Ten ale dodává, že měl velkou radost už v říjnu, kdy jeho svěřenec v premiéře obsadil tehdy vynikající druhé místo.

„Ta euforie byla obrovská. Měl jsem velikánskou radost, byl to můj životní úspěch. Byl bych ale rád, i kdyby ten kůň doběhl do cíle jako poslední, že je zdravý a že je v pořádku,“ vysvětluje trenér Stanislav Kovář.

Přehrát

00:00 / 00:00

Člověk samozřejmě vytvoří úsměv na tváři, ale ten je spíš takový donucující pro fotografy, než abych z toho měl nějaký dobrý pocit, říká nový vítěz Velké pardubické Kašný

Nakonec se ale Ribelino zapíše mezi vítěze a premiérový triumf má i Pavel Kašný. Pro žokeje je ale pravé vítězství jediné - a to když protne cílovou pásku jako první.

„Z pozice žokeje, to znamená z mojí, to prostě pořád platí stejně – a to proběhnout kolem cílového sloupku jako první. Člověk samozřejmě vytvoří úsměv na tváři, ale ten je spíš takový donucující pro fotografy, než abych z toho měl nějaký dobrý pocit. Ten nemám a nikdy mít nebudu,“ říká žokej Kašný.

Původně totiž cílem proběhl jako první Nikas s Markem Stromským, ale při dopingové kontrole se našly zakázané látky a následovala diskvalifikace. Kašný se tedy posunul na první místo, v historii vítězů bude, ale zkrátka není to ono.

Trenér a majitel Nikase se chtějí soudit. Po diskvalifikaci přišli o dva miliony

Číst článek

„To, že to dostanu po diskvalifikaci, tak to znamená, že budu vyrytý na té desce, ale můj vnitřní pocit takový není. A nedokáže ani být po dodatečném předání nějakého poháru za jakoby vítězství ve Velké pardubické,“ přiznává vítěz slavného závodu.

Stromský přišel o vítězství ve Velké pardubické už podruhé, v roce 2008 neobjel povinný točný bod a také byl diskvalifikován. Původně chtěl se závoděním skončit, nakonec si to ale rozmyslel a v sedle to ještě zkusí. A Kašný se těší, že třeba o prvenství budou bojovat letos znovu.

„Jsem rád, že změnil názor. Znamená to, že chytil trošku motivaci, a tím pádem doufám, že si to rozdáme znovu i letos,“ dodává dodatečně dekorovaný vítěz loňské Velké pardubické, žokej Pavel Kašný.

Ota Gutwirth, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme