Za odměnu mě vezmou na Cukrovou homoli, říká po zisku bronzu na paralympiádě plavkyně Třebíková

Plavkyně Běla Třebínová ukončila na paralympiádě v Riu de Janeiru české čekání na medaili. Bronz vybojovala na trati 50 metrů volný způsob. Moc přitom nechybělo k tomu, aby do Brazílie vůbec necestovala. V roce 2010 totiž ukončila svou kariéry, aby se o čtyři roky později do bazénu znovu vrátila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plavkyně Běla Třebínová získala na paralympijských hrách v Riu bronz | Zdroj: ČTK

„Tohle je první sladká odměna za tu hroznou dřinu. Návrat není vůbec jednoduchý a jsem strašně šťastná, že to padlo,“ zářila štěstím jen pár okamžiků po bronzovém dohmatu Běla Třebínová.

Na paralympiádách už získala tři zlaté, jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. K návratu ji přemluvila reprezentační trenéra Andrea Věnseková. Strašilo jí ovšem brzké vstávání.

Přehrát

00:00 / 00:00

Třetí místo je pro mě fantastické překvapení, říká po zisku bronzu v závodě na 50 metrů volný způsob paralympijská plavkyně Třebínová

„Vstávat v pět hodin ráno se mi opravdu nechtělo. Vyrážet druhý den na trénink, když už se tam pak napočítalo sedm kilometrů, tak to bylo chvilku vypjaté. Už jsem se modlila, abychom už odletěli,“ přiznává česká plavkyně.

Nejvíc prý českobudějovická plavkyně musela přemlouvat sama sebe.

Hry v Riu nabídly Běle Třebínové velkou motivaci, a nejen tu sportovní.

„Vymínila jsem si, že když sem pojedu, tak mě vezmou na Cukrovou homoli. To by pro mě mělo být jaksi za odměnu,“ vysvětluje Třebínová.

Česko získalo na paralympiádě v Riu první medaili. Plavkyně Třebínová vybojovala bronz

Číst článek

Bronzová medaile se tak vlastně stane jízdenkou. Na jednu z mnoha atrakcí šestimilionového města.

A možná bude ještě jedna. Třeba na sochu Krista. Její nejsilnější disciplínou je totiž padesátka znak. Medaili ze stejné trati volným způsobem vůbec nečekala.

„Když jsem se podívala na startovky, tak jsem si ráno říkala, že bude super, když dojdu do finále. Že to dopadlo na třetí místo, tak to je pro mě fantastické překvapení. Chci všem poděkovat – mé trenérce paní Šmausová, ale i mému manželovi a synovi za to, že mě podporovali,“ vzkázala první české medailistka z brazilské paralympiády Běla Třebínová.

Pavel Petr, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme