Za posledních šest měsíců dopovalo více než 50 ruských sportovců, hlásí WADA

Světová antidopingová agentura WADA dnes zveřejnila zprávu, ze které vyplývá, že od listopadu loňského roku více než 50 ruských sportovců neprošlo dopingovou zkouškou. Ve většině případů byli sportovci pozitivně testováni na meldonium.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Doping (ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová | Zdroj: Český rozhlas

V období mezi 18. listopadem 2015 až 29. květnem 2016 bylo v rámci 2947 dopingových zkoušek pozitivně testováno 52 sportovců.

Zpráva antidopingové agentury informuje také o tom, že se někteří ruští sportovci úmyslně vyhýbali testům a to například tak, že nepravdivě uváděli místa, kde se nachází.

Práci dopingovým komisařům údajně také znemožňovali agenti ruské tajné služby, kteří kontrolory zastrašovali a hrozili jim vyhoštěním ze země. Ve zveřejněném dokumentu je rovněž uvedeno několik konkrétních případů. Zpráva hovoří například o dvou cyklistech, jež se více než rok nezdržovali na místě, které uváděli.

WADA zprávu vydala dva dny před tím, než dvacetičlenná rada Mezinárodní asociace atletických federací rozhodne o tom, jestli ruským atletům zruší zákaz startu na nadcházejících olympijských hrách v Riu. Ten platí od listopadu minulého roku.

Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme