Za úspěšnou sérií amerických basketbalistů stojí trenér Mike Krzyzewski

Basketbalisté Spojených států amerických dál drtí soupeře, kteří už budou nejspíš lehce zoufalí. Tým USA je od olympijského turnaje v Pekingu šest let neporažen a svou dominanci potvrdil naposledy včera, ve finále mistrovství světa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér amerických basketbalistů Mike Krzyzewski | Zdroj: Reuters

Zajímavostí je, že na každém turnaji byli, až na výjimky, docela jiní hráči, ale stále stejný trenér. Peking, světový šampionát v Turecku, olympijské hry v Londýně a madridský turnaj.

Výčet posledních zlatých turnajů amerických basketbalistů. Bilance až skoro neuvěřitelná a nezáleží na tom, jestli tým tvořily největší světové hvězdy jako LeBron James, Carmelo Anthony Kobe Bryant a nebo mladí talentovaní neméně technicky vybavení hráči, jako tomu bylo teď ve Španělsku. Jedno ale zůstává společné, bývalý univerzitní kouč Mike Krzyzewski, který za všemi úspěchy stojí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Američtí basketbalisté ovládli světový šampionát. Tým USA je od olympijského turnaje v Pekingu neporažen a v roli kouče je stále Mike Krzyzewski

„Každý úspěch od Pekingu je výjimečný, protože jsem měl vždy k dispozici jiné mužstvo. Co ale zůstává stejné, je filozofie týmu, kterou společně s vedením amerického basketu máme. Vždy se k tomu přidá chuť hráčů reprezentovat a to je to, co nás dostalo a drží na vrcholu. A tihle kluci co tady předvedli? To bylo úžasné," nešetřil chválou sedmašedesátiletý kouč Krzyzewski na adresu svých hráčů.

Ti v Madridu dominovali hlavně díky opravdu skvělé atletické vybavenosti a rychlosti. V komplexním výkonu týmu bez hvězd ale logicky musel nakonec jeden basketbalista vyniknout.

Ve skvělém týmu USA vynikal Kyrie Irving

Titul MVP, tedy nejužitečnějšího hráče, získal rozehrávač Clevelandu Kyrie Irving, který ale po skončení turnaje zůstal "týmový".

"Dělám zodpovědně vše, co po mně kouč žádá, chci co nejvíce pomáhat týmu každý den a v každou možnou chvíli. A takovýhle pohled na hru jsme tu měli všichni. Do našich výkonů jsme dávali srdce, bez toho to nejde. A chtěl bych velice pogratulovat Srbsku, které získalo svou první medaili na mistrovství světa, která pro ně určitě znamená hodně," dodal Kyrie Irving, který pomohl Spojeným státům americkým získat po jasné výhře nad Srbskem 129:92 pátou zlatou medaili na mistrovství světa.

Štěpán Pokorný, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme