Začíná mistrovství světa ve vodním slalomu. Kajakáři mají medailové ambice

Čeští vodní slalomáři začnou s obhajobou šesti medailí z loňského domácího mistrovství světa. Letošní šampionát pro ně začne v americkém Deep Creeku v 15 hodin českého času kvalifikací kanoistů, kanoistek a kajakářů. A právě mezi kajakáři jsou všichni tři Češi kandidáty na cenný kov.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Vavřinec Hradilek | Foto: Tomáš Dvořák

„Když výsledek neudělá jeden, tak ho zajede někdo jiný, a to je příjemné. Navzájem se doplňujeme a dává nám to i motivaci, abychom zajeli co nejlépe,“ liboval si Jiří Prskavec.

Úřadující mistr Evropy si spolupráci se stávajícím světovým šampionem Vavřincem Hradilkem a druhým mužem celkového pořadí Světového poháru Vítem Přindišem ne nadarmo cení. Takhle silnou trojici žádná jiná reprezentace v nejprestižnější slalomářské kategorii nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kajakářům silná konkurence v reprezentaci prospívá. Na MS v Deep Creeku teď budou bojovat o medaile

„Je to velká výhoda. Pokud se na tréninku porovnám s tebou nebo s Jířou, tak to má vždy vypovídající hodnotu, protože jsme všichni na světové úrovni,“ pochvaloval si Vavřinec Hradilek reprezentačnímu kolegovi Vítu Přindišovi, který opět rozhovor pro Český rozhlas nahrával.

Tihle dva spolu od letošního roku trénují a třeba Hradilek svému kamarádovi kromě rad teď symbolicky předá i své místo na stupních vítězů. Loňský mistr světa totiž skoro celou sezonu promarodil a Přindiš by se takovému medailovému záskoku pochopitelně nebránil.

„Medaile by byla nádherným zakončením celé sezony, ale můj cíl bude předvést hlavně dobré výkony,“ prozradil Přindiš.

Prskavec by v Deep Creeku rád prodloužil medailovou sérii

Po cenném kovu touží i nejmladší z české trojice Jiří Prskavec. Pokud by se mu to podařilo, protáhl by svou skvělou medailovou sérii. Uspěl totiž na třech seniorských šampionátech v řadě - evropských v Krakově a Vídni a světovém v Praze.

„Může se to podařit. V Krakově, a v podstatě i ve Vídni, je jedna z tratí, která mi opravdu sedí, Troju znám nazpaměť. Na těchto šampionátech to tedy bylo snadnější, ale věřím, že když mi vyjde jízda v Deep Creeku, tak můžu být na bedně,“ přál by si Prskavec.

Loni na mistrovství světa obsadili první dvě místa Hradilek s Prskavcem, letos na evropském šampionátu Prskavec s Přindišem, tak co kdyby si teď Češi v Deep Creeku pronajali celé stupně vítězů?

„Nemyslím si, že by se na mistrovství světa vůbec někdy stalo, aby na bedně byli tři kajakáři z jedné země. Bylo by to ale krásné,“ zasnil se Vít Přindiš. Napovědět může už čtvrteční kvalifikace, která začne ve Spojených státech v 15 hodin.

Jan Suchan, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme