Začíná nejslavnější turnaj golfové sezony Masters, favoritem je Woods

Nejlepší golfisté světa v čele s Tigerem Woodsem budou hrát ode dneška o titul na nejprestižnějším turnaji sezony, kterým je úvodní major Masters. Na hřiště v americké Augustě se vydají ve 14.00 českého času a reálnou šanci vyhrát prestižní zelené sako mají úplně všichni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tiger Woods je znovu světovou jedničkou | Zdroj: Reuters

Fredu Couplesovi letos bude třiapadesát let. Masters vyhrál v roce 1992 a díky tomu má stále právo, stejně jako všichni minulí vítězové, na turnaji hrát. A to i přesto, že už je v golfovém důchodu. Jenže to je na Masters skoro až výhodou. Na hřišti v Augustě totiž rozhodují zkušenosti, což to je také velmi dobré vysvětlení toho, proč Couples loni po dvou kolech vedl a nakonec skončil na děleném 12. místě.

Množství zkušeností je možná odůvodněním faktu, že největší evropský golfista současnosti Rory McIlroy nebyl ve svých třiadvaceti letech na Masters nikdy lépe než patnáctý.

Přehrát

00:00 / 00:00

Začíná nejslavnější turnaj golfové sezóny Masters

"Pokaždé, když přijedete do Augusty, tak chcete zelené sako. A když odjíždíte bez něj, je to další promarněná šance. Ale jestli tu budu sedět před novináři i v neděli večer a skončím druhý, nebudu tolik zklamaný, protože za sebou budu mít skvělý turnaj," prohlásila někdejší světová jednička.

Ta současná, Tiger Woods, by jiný výsledek než své páté vítězství na Masters považovala za ještě větší zklamání. Především proto, že má před Masters jedinečnou formu.

"Loni v únoru jsem poprvé po několika letech vyhrál turnaj a od té doby se mi to povedlo ještě šestkrát. To jsou před tímto víkendem příznivé informace. A sami víte, že jsem byl po turnaji na Floridě opravdu hodně spokojený s tím, jak se věci mají," libuje si největší favorit Tiger Woods.

Martin Charvát, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme