Žádná česká deblkanoe se neprobojovala do olympijského finále

Deblkaniosté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek ani nově sestavená posádka Stanislav Ježek s Vavřincem Hradilkem neprošli do finále olympijského závodu vodních slalomářů v Londýně. Zlaté medaile z Londýna vylovili domácí Tim Baillie a Etienne Stott.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Deblkanoe. Ilustrační foto | Zdroj: ČTK

Stříbrní medailisté z Pekingu a bronzoví z olympijských her v Aténách Volf se Štěpánkem tak nerozšíří svoji sbírku cenných kovů. Účast mezi šesti nejlepšími loděmi nevybojovala na kanále v Lee Valley ani deblkanoe složená z kajakáře Vavřince Hradilka, zatím jediného českého medailisty v Londýně, a kanoisty Stanislava Ježka.

Volf se Štěpánkem skončili mezi deseti semifinalisty na sedmém místě. Od postupu do bojů o medaile je dělila 1,44 sekundy. Osudnou se jim stala dvousekundová penalizace za dotek branky číslo pět.

Na stejné brance chybovali i Hradilek s Ježkem, kteří nakonec skončili devátí. Pro olympiádu speciálně složená posádka, jež překvapila již postupem z kvalifikace do semifinále, ale splnila cíl, se kterým do dnešního závodu šla - neskončit na posledním místě.

Triumf britských barev potrhli na OH v Londýně mezi deblkanosty stříbrní David Florence a Richard Hounslow. Trojnásobní olympijští vítězové slovenští bratři Hochschornerové skončili třetí.

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme