Zámořská NBA se chystá na Utkání hvězd. Omluvili se už čtyři hráči, další možná přibudou

Základní část basketbalové NBA přerušilo na 6 dnů Utkání hvězd. Pozornost fanoušků všech 32 týmů se tak nyní upíná do New Yorku, kde se v místní hale Madison Square Garden utkají nejlepší basketbalisté současnosti. I když ne všichni, hned čtyři z nominovaných se totiž museli kvůli zranění omluvit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Souboj basketbalových velikánů Kobeho Bryanta (vlevo) a Lebrona Jamese v Utkání hvězd se fanoušci nedočkají. Bryant sezonu ukončil kvůli zranění ramene | Zdroj: Reuters

Tradiční basketbalové exhibice se sice nezúčastní spousta hvězd, ta nejblyštivější, Lebron James, ale v New Yorku chybět nebude.

„Myslím, že to bude moje nejoblíbenější Utkání hvězd. Vždyť hala v New Yorku je jedna z nekrásnějších a navíc mekka basketbalu. Miluju fanoušky i halu v Clevelandu, ale kdybych si mohl jako hráč vybrat, kde bych chtěl hrát víc zápasů, byla by to Madison Square Garden,“ přiznal jedenáctinásobný účastník Utkání hvězd.

Kvůli operacím nakonec budou trenérům Stevu Kerrovi (Západ) a Miku Buldenholzerovi (Východ) chybět Kobe Bryant, Dwyane Wade, Blake Griffin a Anthony Davis, které pro nedělní klání nahradili Cousins, Korver, Lillard a Nowitzki.

To ale ještě nemusí být konečný výčet. Opora New York Knicks Carmelo Anthony totiž v základní části zatím kvůli zraněnému kolenu vynechala 18 zápasů.

V exhibici by se ale aspoň na pár minut Anthony objevit chtěl. „Je pro mě čest, že mě lidé zvolili do základní sestavy, navíc na domácí palubovce - v New Yorku, kde budu reprezentovat nejen Knicks. Chci si All-Star víkend hlavně užít,“ říkal na setkání s médii rodák z Brooklynu.

Až po zápase se pak Anthony rozhodne, jestli kvůli zranění odpíská zbytek sezony a půjde na operaci nebo ne.

Další otazník visí nad startem debutanta Jimmyho Butlera. Defenzivní specialista stále léčí bolavé rameno, ale svůj um chce stůj co stůj všem předvést.

Kdo by o svoje místo mohl také ještě přijít, je Kevin Durant, i když ne tak docela. Spíš jen v žertu se totiž nechal slyšet, že se s kýmkoliv o svoji pozici utká jeden na jednoho. Jenže k tomu ho nikdo, ani ústnatý majitel Dallasu Mark Cuban, který prý před časem porazil Dirka Nowitzkiho, zatím nevyzval.

Nejvíc omluvenek v historii se sešlo v ročnících 1997 a 2007, kdy se nedorazilo hned pět basketbalistů. Jestli bude letošní víkend co do absolutního počtu omluvenek rekordní, se tedy ještě ukáže.

Jakub Kanta, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme