Zamrzlé rybníky a řeky? Nevadí, dračí lodě si to rozdaly v bazénu

Ani v zimním období se závodníci dračích lodí nechtějí vzdát závodů, proto soutěží třeba na hladině plaveckého stadionu za Lužánkami v Brně. V sobotu tam uspořádali české halové mistrovství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody dračích lodí v plaveckém bazénu | Foto: Marie Veselá

Oproti letním soutěžním kláním dračích lodí, má tato zimní specialita upravená pravidla. Princip závodu v bazéně je podobný přetahování, jak vysvětluje organizátor mistrovství Tomáš Blažka: „Posádky se posadí obličeji k sobě a na startovní povel všichni pádlují proti sobě. Cílem je přetlačit tu protější posádku tak, aby konec lodi protnul pomyslnou cílovou čáru. Tu má startér přesně vymezenou.“

Dračí loď měří 12 a půl metru a vejde se do ní zhruba dvacetičlenná posádka. Přesto však závod někdy trvá pouze pár vteřin. „Nejkratší závod, který tady byl, trval něco okolo sedmi vteřin. A nejdelší trval přes pět minut,“ dodává Blažka.

OBRAZEM: Voda jim zamrzla, tak dračí lodě vyměnili za sáně

Číst článek

„Není to jenom o síle, je to i o zkušenostech. Tady u těch závodů musíte více zatahovat, aby bylo nejvíce síly ve vodě. Když na začátku udělá posádka chybu, tak se jí už nepodaří tu druhou posádku zastavit,“ říká Petra Stachová z Pražského klubu dračích lodí.

Další závody chystají kluby na konci února, ale tentokrát v Praze.

Marie Veselá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme