Zaútočí Froome v první horské prověrce? Teprve teď začíná Tour, varuje König

Letošní ročník cyklistické Tour de France má za sebou devět etap, ale dnes se dočká svým způsobem restartu. Důvodů je hned několik, ale tím hlavním je to, že je v itineráři naplánována první horská etapa. A v Pyrenejích to bude jak pro cyklisty, tak pro fanoušky úplně jiná zábava než na začátku v Nizozemsku a Belgii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlítneme na ně? Lídr Tour Chris Froome a Leopold König spřádají plány před první horskou etapou | Zdroj: Reuters

„Tak teprve teď začíná Tour,“ prohlásil o dni volna v Pau Leopold König.

Jako vrchař pracující pro Chrise Frooma se König v první třetině Staré dámy propadl v pořadí až na 130. místo. A úkoly pro svého a také celkového lídra bude plnit i nadále.

Přehrát

00:00 / 00:00

Leopold König nevylučuje, že se Chris Froome pokusí v 10. etapě Tour de France ujet svým konkurentům

„Kdyby přišel Chris s tím, že chce vyhrát etapu, tak bych se nedivil,“ očekává český jezdec od 30letého Brita útočnou taktiku.

Agresivnímu pojetí vítěze Tour z předminulého ročníku by se nedivil ani Roman Kreuziger jezdící za tým Tinkoff-Saxo a pro jeho vůdce Alberta Contadora. Soupeře má jasně přečtené.

Peloton vjede na Tour do hor. König se těší, Bárta se smiřuje s 15 kily navíc

Číst článek

„Sky bude určitě kontrolovat etapu a v posledním kopci bude Chris chtít rozhodnout Tour ve svůj prospěch. Pak jsou ale další dva těžké dny, opravdu si myslím, že Tour bude definitivně rozhodnutá až v poslední den,“ věří Roman Kreuziger.

Podle insiderů z pelotonu je tedy téměř jisté, že Froome zaútočí v úvodu velehorských etap tak, jak to dělával i jeho ještě slavnější předchůdce Lance Armstrong. A jestli bude v cíli v La Pierre Saint-Martin pokoušet štěstí i jeden ze čtyř Čechů v pelotonu, to König nechtěl specifikovat.

„Bude záležet na tom, jak se kdo vyspí po dni volna. Rozjet se po pauze mi problém nedělá, jestli ale budeme muset tahat v první polovině kopce, tak nemám šanci,“ přemýšlí Leopold König a Roman Kreuziger na tom bude asi podobně. To ale nemění nic na tom, že dnes se může v Pyrenejích do velké míry rozhodnout o tom, kdo vyhraje celkově v Paříži.

Tomáš Kohout, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme