Závadová na MČR nebude, v Atlantě poplave za Evropu

Čeští plavci mají v těchto dnech hodně nabitý program. Pár dní po mistrovství Evropy v krátkém bazénu ve Štětíně je čeká mistrovství České republiky v Chomutově. K souboji nejúspěšnějších českých reprezentantek z polského šampionátu ale nakonec nedojde.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová místo účasti na MČR odlétá do Atlanty reprezentovat výběr Evropy | Foto: Michal Jurman

"Chystám se do Atlanty na závody mezi Spojenými státy a Evropou. Poplave se v pátek a v sobotu odpoledne, je to spíš taková exhibice top týmu Američanů a výběr Evropy," vysvětluje Barbora Závadová svou absenci na domácím šampionátu.

Mistrovství republiky začne v Chomutově ve čtvrtek, tedy pouhé čtyři dny po skončení evropského šampionátu v krátkém bazénu. Závadová i během něj bydlela na pokoji se svou velkou kamarádkou Simonou Baumrtovou, pro kterou bude chomutovský šampionát domácí záležitostí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Chomutově začne ve čtvrtek MČR v plavání, Barbora Závadová bude místo toho závodit v Atlantě

"Mrzí mě, že tam Bára nebude. Je to škoda i pro celé mistrovství, protože je to výborná závodnice. Ale na druhou stranu jsem ráda, že tam nebude, mám tak šanci vyhrát polohovku na 200 metrů," směje se Simona Baumrtová.

"Už mi to říkala, 'dáváme' si ty souboje na mistrovstvích republiky, v létě to bude to samé," vzkazuje Barbora Závadová bronzové medailistce z evropského šampionátu, že na letním mistrovství už ke vzájemnému souboji dojde.

Závadová: Byla bych blbá, kdybych odmítla

Tentokrát totiž před ostravskou plavkyní a specialistkou na polohové tratě stojí výzva reprezentovat nejen sebe, ale i celou Evropu.

"Taková nabídka může přijít jen jednou za život, byla bych blbá, kdybych to odmítla," říká Závadová.

A protože řečeno jejími slovy "blbá" Závadová není, k souboji dvou momentálně nejlepších českých plavkyň na domácím šampionátu nedojde. Chomutovské mistrovství se ale i tak má na co těšit, především na tamní rodačku Simonu Baumrtovou. Bronzovou medailistku ze Štětína, která jako první Češka v historii dokázala zaplavat padesát metrů znak pod 27 sekund.

Alena Benešová, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme