Závadová zaplavala na ME český rekord a postoupila do finále

Plavkyně Barbora Závadová překonala na mistrovství Evropy v krátkém bazénu na trati 200 metrů polohově český rekord a představí se v Polském Štětíně i v desetičlenném finále. V rozplavbě stanovila celkově devátým nejrychlejším časem své osobní maximum 2:10,99.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Závadová zlepšila na MS v plavání hned dvakrát český rekord na 200 m polohový závod

Barbora Závadová zlepšila na MS v plavání hned dvakrát český rekord na 200 m polohový závod | Zdroj: ČTK

„Jsem opravdu šťastná, že jsem si vylepšila svůj nejlepší čas o půl sekundy. Je vidět, že na tenhle šampionát přijela celá evropská špička, protože loni mi na finále stačilo 2:11,07 a letos je to jen tak tak. Ke konci jsem byla už utahaná, takže ještě že jsem i po kraulu dokončila takhle. Ve finále jsem, takže můj první cíl je splněn,“ řeklo po závodě asi největší české medailové želízko.

Svůj starý národní rekord, který Závadová zaplavala na říjnových závodech v Dubaji, překonala na evropském šampionátu o 41 setin sekundy.

Přehrát

00:00 / 00:00

ME v plavání: Barbora Závadová k nár. rekordu

V semifinále se představí i další čeští plavci - motýlkáři Jan Šefl a Michal Rubáček, znakařka Simona Baumrtová a na prsařské padesátce Petra Chocová s Martinou Moravčíkovou. Chocová skončila v rozplavbách čtvrtá a za svým národním rekordem 30,89 z předloňského roku zaostala jen o desetinu vteřiny.

Jakub Kanta, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme