Závod ČP cyklokrosařů na Holých Vrších ovládli Bína a Havlíková

Cyklokrosaři dnes bojovali o body v českém poháru na Holých Vrších u Mladé Boleslavi. Suverénním vítězem elitní mužské kategorie se stal Martin Bína z ČEZ Cyklo Team Tábor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Belgičan Kevin Pauwels (vpravo) vyhrál závod Světového poháru v cyklokrosu, který se jel 21. října v Táboře. Vlevo je jeho krajan Niels Albert, který skončil třetí. | Zdroj: ČTK

„Holovršská trať patří v rámci národního poháru k těm nejtěžším. A to je dobře, protože je to klasika, která se tady jezdí už hodně dlouho,“ komentoval náročnost reprezentační trenér Stanislav Bambula.

I jeho jistě potěšil v elitní kategorii skvěle jezdící Martin Bína. Do terénu se vrátil po dvouleté pauze zaviněné zdravotními problémy. Samotný závod ovládl systémem start - cíl. Zdálo se, že se snad ani nezapotil.

„Možná to tak vypadá, ale určitě to tak není. Tahle trať má velice těžký profil, to sami vidíte. Hodně to tu bolí, a to každého. Hlinsko je podobné, ale tady je to horší, nejede to.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Pavla Petra ze závodu českého poháru cyklokrosařů v Holých Vrších

Jen v úvodu dokázal s pozdějším vítězem držet krok druhý v pořadí Vojtěch Nipl. Čtvrtý muž z mistrovství světa 2010 v Táboře si ale pozici hlídal.

„Co jsem sledoval nebo mi i říkali, tak snad jedno dvě kola byl mezi námi malý rozestup, ale ten pak narostl. Jezdím za český tým a hlavní sponzor samozřejmě chce, abychom vyhráli tento pohár, byla to pro mě priorita,“ potvrdil Martin Bína, že TO TOI Cup je pro něj letos na prvním místě.

Stejně suverénně ovládla závod žen Pavla Havlíková. Potvrdila při neúčasti Kateřiny Nash své dominantní postavení v pohárové soutěži.

„Je to trochu jezdivé, ale trať je spravedlivá, ukáže se, kdo na co má. Těžko se tu jede v háku, ty meze, které tu letos přibyly jako perličky na trati, tomu dodávají na obtížnosti. Je to krásné a opravdu spravedlivé.“

O kolik sil tedy vítězka přišla? Mimochodem, na Holé Vrchy dorazila s vizitkou druhé ženy ze závodu Superprestige v Belgii.

„Snažila jsem se, aby mě to stálo sil co nejméně, zítra ještě jedu závody v Belgii. Nechtěla jsem tady na trati nechat úplně všechno, ale v posledním kole jsem se nechala trochu strhnout, protože nás dojeli kadeti a já jim to nechtěla nechat zadarmo. Stálo to opravdu dost sil, protože trať se volně a tak, aby se člověk kochá, jet nedá,“ svěřila se Pavla Havlíková.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme