Závod F1 ve Spa láká fanoušky i na Schumacherovu platinovou helmu

Král železný či zlatý, tedy alespoň co se týká světu formule 1. I tak by se dalo přezdívat legendární německé ikoně tohoto sportu Michaelu Schumacherovi. Ten se dnes fanouškům představí už ve své jubilejní 300. Velké ceně. Důvod k tomu oslavit to vskutku stylově, třeba s označením - král platinový.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Schumacher na tiskové konferenci v Praze | Foto: Filip Jandourek

Velkou cenu Belgie totiž Schumacher absolvuje nakonec se speciální platinovou helmou a ani na ní nebude chybět pro tohoto jezdce typické logo draka s čínskými znaky. Schumacher vždy když přijede do Spa, propadá tak trochu nostalgii a není se co divit.

Sedminásobný mistr světa právě na tomto místě totiž před neskutečnými 21 lety odstartoval svoji kariéru ve formuli 1. Rok na to si zde pak připsal své první z celkových 91 vítězství.

Přehrát

00:00 / 00:00

Michael Schumacher pojede Velkou cenu Belgie s platinovou helmou

„Je to kombinace mnoha faktorů, historie tohoto okruhu, mých úspěchů zde, krásné přírody, prostě to zde miluji a je to má nejoblíbenější trať. Teď jsem zde navíc už i jako čestný občan Spa, takže jsem za to opravdu rád a užívám si to."

Neskrývá třiačtyřicetiletá legenda radost z toho, že jí městečko Spa, známé kromě závodního okruhu i svým lázeňstvím, udělilo čerstvě také čestné občanství. Respekt si zde Schumacher během své kariéry vysloužil obrovský.

Občané valonského městečka vítají svého hrdinu oslavnými pokřiky kamkoliv se hne. Do závodu přitom v neděli Schumacher odstartuje až ze 13. místa. Pro místní ale bude i tak jeho platinová helma tím hlavním cílem, na který budou upírat své zraky.

Podobně jako on zdejší okruh považuje za svůj „obývák", stejně tak Belgičané považují Schumachera dlouhodobě tak trochu za svého. A v nedělním závodě tomuto nebude jinak.

Michal Jurman, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme